Ukraina neplanuoja pasirašyti jokių sutarčių dėl rusiškų dujų tranzito pratęsimo ir ateinančiais metais daugiausia dėmesio skirs vidaus dujų gamybos apimčių didinimui iki daugiau nei 20 mlrd. kubinių metrų.
Rusijos vyriausiasis energetikos pareigūnas pareiškė, jog Azerbaidžano gamtinės dujos nebus tiekiamos vamzdynais į Europą per Rusiją ir Ukrainą, kai šių metų pabaigoje baigs galioti Maskvos ir Kijevo susitarimas dėl rusiškų dujų tranzito, taip paneigdamas, kad Rusija tokią idėją svarstė ar svarsto.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis patvirtino, kad jo vyriausybė derasi dėl Azerbaidžano gamtinių dujų tiekimo per Ukrainą į Europą, šių metų pabaigoje baigus galioti rusiškų dujų tranzito sutarčiai, kurios pratęsti Kyjivas neketina.
Turkijos valdžia po „grūdų koridoriaus“ siūlys atidaryti ir „energetikos koridorių“ dujų tranzitui į Europą per savo teritoriją, kad padėtų sureguliuoti krizę, kurią sukėlė dujų tiekimo iš Rusijos ribojimas.
Rusija svarsto pratęsti dujų tiekimą į Europą per Ukrainą ir po 2024 metų. Tai galios, jei Europos šalys ir toliau norės pirkti rusiškas dujas ir veiks tranzitiniai vamzdynai per Ukrainą, pranešė naujienų agentūra RIA Novosti, remdamasi Užsienio reikalų ministerija Maskvoje.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel, šeštadienį Maskvoje susitikusi su Rusijos prezidentu Vladimiru, aptarė Berlyno pasiektą susitarimą su Vašingtonu dėl prieštaringai vertinamo dujotiekio „Nord Stream 2“.
Vokietija trečiadienį paskelbė galinti padėti tarpininkauti derybose tarp Maskvos ir Kijevo siekiant užtikrinti, kad Ukraina ir toliau gautų mokesčius už rusiškų dujų tranzito paslaugas.