Didžiausia Vakarų Lietuvoje keleivinio transporto bendrovė „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP) ėmėsi papildomų priemonių, kad kelionės jų autobusais būtų saugesnės.
Gyventojai jau kurį laiką dalijasi pasakojimais apie susidūrimus su sukčiais, manipuliuojančiais koronaviruso grėsme ir bandančiais apgauti patiklius žmones.
Į parduotuvę, kurioje vienai darbuotojai neseniai nustatytas COVID-19 atvejis, užsukusi moteris nustėro supratusi, kad personalas tik paklaustas, kodėl nedezinfekuoti pirkinių krepšiai, ėmėsi juos dezinfekuoti. „Čia tas virusas niekad nesibaigs, kol prekybos centruose taip bus“, – plūdo ji.
Kauno Priešgaisrinė gelbėjimo valdyba (PGV) praneša, jog antradienį ugniagesiai vyko į Kauno jėzuitų gimnaziją. Buvo gautas pranešimas, kad patalpose pilna dūmų. Atvykus paaiškėjo, kad atliekama patalpų dezinfekcija.
Viešuoju transportu važinėjantys kauniečiai atkreipė dėmesį, kad dalis autobusų ir troleibusų vairuotojų vengia atidaryti visas duris, dėl to erdvė negali išsivėdinti. Pasak keleivių, ypač pandemijos metu tai labai svarbu, tačiau viešojo transporto vairuotojai ne visada yra linkę to padaryti.
Kaunas imasi visų įmanomų saugumo priemonių: siekiant išvengti COVID-19 pandemijos plitimo, „Kauno švara“ jau dezinfekavo išankstinio balsavimo apylinkes. Savaitgalį įmonė dezinfekuos dar 88-ias pagrindines rinkimines apylinkes, o šiam tikslui nupirkta ir naudojama moderni technika – rūko dezinfekcinė sistema DEZIFOG.
Stebint epidemiologinę situaciją šalyje Vilnius imasi papildomų saugumo priemonių – kiekvienas autobusas ir troleibusas nuo spalio 1 d. bus kruopščiai dezinfekuojamas dar dažniau.
Sunku tuo patikėti, bet gali būti, kad tai tiesa. Maskvoje skelbimų apie dezinfekciją platintojai įtariami tyčia gyventojams į butus prileidę tarakonų. Apie tai praneša Rusijos žiniasklaida.
Kai kuriose šalyse atliekamas gatvių purškimas dezinfekantais nepadeda sunaikinti naujojo koronaviruso ir net kelia riziką sveikatai, perspėja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).