Vyriausybė pirmadienį šešias minutes trukusiame posėdyje pritarė Finansų ministerijos pakoreguotam tikslinamo šių metų valstybės biudžeto projektui ir teikia jį Seimui.
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija parengė savivaldybės 2022 m. biudžeto projektą, kuris 2022 m. vasario 17 d. bus tvirtinamas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje.
Vyriausybė penktadienį svarstys patobulintą 2022 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų projektą. Vyriausybei pritarus, patobulintas projektas bus teikiamas Seimui.
Seimo Darbo partijos frakcijos nuomone, parlamente svarstomas Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas, nors ir turi gerų siūlymų, kol kas primena brokuotą daiktą už daugiau kaip 16 milijardų eurų.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas 2022 metų valstybės biudžetą vadina atlyginimų ir pensijų biudžetu, bet įspėja, kad augančioms jo išlaidoms nėra tvarių pajamų šaltinių.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen prieš balsavimą dėl kitų metų biudžeto tvirtina, kad projektas yra tinkamai parengtas, ir viliasi, jog jam bus pritarta. Politikė sako suprantanti, kad visuomet parlamentarai turi idėjų, kam dar reikėtų skirti papildomų lėšų, tačiau, jos nuomone, 2022 metų projektą ir taip galima laikyti gana dosniu.
Kitų metų valstybės biudžeto projekte numatyta ženkliai didinti kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus, bus tvarkoma daugiau kultūros paveldo objektų, Lietuvos kultūros taryba (LKT) galės paskirstyti daugiau lėšų kultūros ir meno projektams, teigia Kultūros ministerija. Tokį 2022 m. valstybės biudžeto projektą trečiadienį patvirtino Vyriausybė.
Į valstybės biudžetą mokesčių pajamų kitąmet planuojama surinkt beveik 1,5 mlrd. eurų daugiau. Turėtų didėti visų pagrindinių mokesčių pajamos, o sparčiausio augimo laukiama iš juridinių asmenų pelno mokesčio – jo pajamos turėtų didėti beveik 60 procentų.
Finansų ministrė teigia, kad nuo 2022 metų pradžios nenumatomi jokie pokyčiai mokesčių sistemoje, be jau suplanuoto neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) didinimo.