Vidaus reikalų ministerijoje Agnė Bilotaitė su dešimties apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų vadovais ieškojo atsakymų, kaip sumažinti pareigūnų darbo krūvį ir padidinti algas.
Savo profesinę šventę Angelų sargų dieną policininkai pasitiko protesto akcijomis ir reikalavimais didinti atlyginimus. Prastokomis nuotaikomis dalijosi ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas.
Policijos pareigūnams Vilniuje surengus eitynes dėl didesnio darbo užmokesčio, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad atlyginimai turi didėti sparčiau nei infliacija.
Vidurinei klasei save priskiriančių Lietuvos gyventojų per metus sumažėjo 3 procentiniais punktais iki 51 proc., rodo „Swedbank“ užsakymu atlikta apklausa.
Pareigūnų trūkumas šalyje nemažėja, tačiau Radviliškio rajone situacija kone prasčiausia. Čia kartais patruliuoja tik vienas policijos ekipažas. Policininko profesijos prestižas vis dar negerėja visoje šalyje. O ir atlyginimai auga nepakankamai, todėl generalinis policijos komisaras Renatas Požėla kitų metų biudžete policijai prašo papildomų 100 mln. eurų. Ar Vyriausybė tiek skirti pajėgs?
Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė teigia, kad šalies vadovo Gitano Nausėdos prioritetas šioje Seimo rudens sesijoje yra skurdo ir socialinės atskirties mažinimas. Ji įvardijo šeimų stiprinimo ir pensijų kėlimo politiką kaip prezidento artimiausios veiklos kryptis bei pabrėžė, kad pensijos turi kilti sparčiau negu darbo užmokestis.
Rinkimų erzelyje įsivyrauja netikėti diapazonai – net taupiosios premjerės valdoma Vyriausybė pritarė, kad minimali alga būtų didinama 12,34 proc. – iki 1 038 eurų. Žėrinti dovana plebėjams, turintiems susiprasti, už ką reikėtų balsuoti spalio 13-ąją?
Vidutinės darbo pajamos per metus – antrąjį šių metų ketvirtį, palyginti su pernai tuo pat laiku – išaugo 10,3 proc. iki 2184 eurų (iki mokesčių), skelbia „Sodra“.
Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas sako, kad pedagogų trūkumo problema šalyje palaipsniui vis blogėja. Visgi, pasak jo, galimybių bent šiek tiek sumažinti šiuo metu esantį maždaug 650 švietimo specialistų poreikį yra.
Šiuo metu vaistinėse trūksta poros šimtų darbuotojų, o daugiau nei 400 tebedirbančių vaistininkų jau pensinio amžiaus. Tokius skaičius pateikia Lietuvos vaistinių asociacija. Jos skaičiavimu, per artimiausius penkis metus į pensiją turėtų išeiti netoli tūkstančio darbuotojų, tad būtina naujų specialistų pamaina. O naujai studijas pabaigę, pakeisti į pensiją išeinančių nespėja.