Spalio 18 dieną 13 val. Lietuvos jūrų muziejuje atidaroma tarptautinė fotografijų paroda „Kiek dar turime laiko“. Joje – belgų fotografo Christiano Clauwerso unikalios nuotraukos iš priešingų pasaulio polių – Arkties ir Antarkties.
Pirmas kartas Lietuvos istorijoje, kai lietuviška jachta nuplaukė taip toli į Arktį. Tai padarė šeimos gydytojas, atokių kraštų tyrinėtojas Kęstutis Juška. Keliautojas papasakojo, kaip jam sekėsi kelionėje ir kas įsimins ilgam.
Rusija sekmadienį pranešė pakėlusi naikintuvus, kad neleistų dviem amerikiečių strateginiams bombonešiams kirsti jos sienos virš Barenco jūros Arktyje.
Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas antradienį pareiškė, kad jaučiasi gerai po daugiau nei dvi savaites trukusio perkėlimo į kitą įkalinimo įstaigą Arktyje.
Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkų grupė Norvegijos Svalbardo salyne kartu su Lenkijos mokslininkais atliko prie Eidembuktos įlankos esančios lagūnos tyrimus, praneša LNK.
Klaipėdos universiteto mokslininkai ir kolegos iš Lenkijos Arktyje pirmieji tyrė lagūną, susidariusią dėl tirpstančio ledyno. Seniau lagūnos nebuvo, tačiau dėl klimato kaitos ledynas per dešimt metų nutirpo net pusę kilometro, pasakojama LNK reportaže.
NATO negali leisti, kad Arktyje, kur Aljansas mato „augančią strateginę konkurenciją“ iš Rusijos ir Kinijos pusės, susidarytų saugumo vakuumas, penktadienį pareiškė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.
Jungtinės Tautos antradienį oficialiai pripažino pernai Sibire užfiksuotus 38 Celsijaus laipsnius rekordine temperatūra Arktyje ir nurodė, kad tai yra „pavojaus varpas“.
Gali būti, kad negrįžtamo klimato atšilimo taškas jau pasiektas, antradienį perspėjo mokslininkas, vadovavęs didžiausiai visų laikų ekspedicijai į Arktį.