Telefoninių ir internetinių sukčių veikla – vis intensyvesnė: policijos duomenimis, vien pirmąją lapkričio savaitę nuo jų nukentėjo per dešimt gyventojų, iš kurių išviliota beveik 140 tūkst. eurų.
Dėl nesibaigiančių aferų pareigūnai dar kartą įspėja gyventojus į savo namus neįsileisti įtartinų asmenų. Nepaisant aibės įspėjimų, patiklūs žmonės toliau atiduoda savo pinigus bet kam.
Noras pelningai investuoti savo santaupas neretai verčia žmones pasitikėti telefonu jiems paskambinusiais asmenimis. Nežinodami nei jų vardo, nei pavardės, patiklieji praranda ir viltį praturtėti, ir savo pinigus.
Lietuvoje pernai sukčiai išviliojo daugiau nei 20,5 mln. eurų. Dalis pinigų atiduodama patikėjus, kad kitoje ekrano pusėje laukia tikra meilė. Kaip sukčiai išvilioja iš žmonių pinigus, LNK žurnalistė klausė Policijos departamento atstovo Ramūno Matonio.
Daugėjant elektroninių paslaugų auga ir tokių sukčiavimo atvejų – nuo pandemijos pradžios kasmet Lietuvoje išviliojamos sumos smarkiai didėja. Vien per tris šių metų ketvirčius sukčiai iš gyventojų ir įmonių išviliojo apie 8 mln. eurų, iš jų pusę pavyko grąžinti savininkams, teigia Lietuvos bankų asociacija (LBA).
Pastaruoju metu padaugėjo apgaulingų laiškų, kuriuose „LP Express“ vardu prisidengę sukčiai bando iš žmonių išvilioti pinigus ir asmens duomenis, perspėja Lietuvos paštas.
Elektroninės komercijos apimtys auga kaip ant mielių. Lietuvos bankų asociacijos (LBA) statistika rodo, kad pirmąjį šių metų pusmetį atsiskaitymų kortelėmis e.prekybos portaluose apyvarta siekė 1,2 mlrd. eurų ir sudarė beveik trečdalį visų mokėjimų kortelėmis. Tačiau nėra nieko pažangaus, kuo nepasinaudotų ir nusikaltėliai.
Trečią šių metų ketvirtį finansinių sukčių aktyvumas sparčiai didėjo. Nors jų padaryta žala SEB banko klientams, siekianti 711 tūkst. eurų, buvo kiek mažesnė negu balandį–birželį, per pastaruosius tris mėnesius sukčiavimo atvejų užfiksuota bemaž pusantro karto daugiau. SEB banko statistika rodo, kad ypač suįžūlėjo telefoniniai sukčiai: bandymų skambučiais išvilioti pinigus per tris mėnesius padaugėjo daugiau nei keturis kartus.