Praėjus beveik metams po povandeninio laivo „OceanGate Titan“ sprogimo, kitas ambicingas verslininkas ketina leistis į tokią pačią kelionę, praneša „USA Today“.
Pasak inžinieriaus Jose Luiso Martino (Jose Luis Martin), povandeninis laivas „Titan“ staiga tapo nebevaldomas, rėžėsi į dugną ir po 48 sekundžių dėl staiga padidėjusio slėgio sprogo. Apie tai rašoma „mirror.co.uk“
Las Vegaso finansininkas Jay'us Bloomas iš pradžių džiaugėsi galėdamas padovanoti įspūdžių kupiną kelionę į „Titaniką“ povandeniniu laivu „Titan“ savo 20-čiui sūnui Seanui. Tačiau vaikinas kiekviename žingsnyje pradėjo matyti pavojaus ženklus. Todėl jiedu atsisakė šios kelionės, rašo „People“.
Bendrovė, valdžiusi povandeninį laivą, patyrusį imploziją per ekspediciją į vandenyno dugną apžiūrėti „Titaniko“ nuolaužų, kai žuvo visi penki jame buvę žmonės, ketvirtadienį pranešė, kad neribotam laikui sustabdė visą savo veiklą.
Apie sprogusį „Titan“ povandeninį laivą LNK žurnalistas kalbėjosi su Klaipėdos universiteto Povandeninių tyrimų centro instruktoriumi ir Karinio jūrų laivyno atsargos karininku Valerijumi Krisikaičiu. Kas galėjo nutikti aparatui, kodėl įvyko sprogimas? Per kiek laiko žuvo nuotykių ieškotojai?
Filmo „Titanikas“ (Titanic) režisierius ir garsus gelmių tyrinėtojas Jamesas Cameronas (Džeimsas Kameronas) sakė, kad buvo ignoruojama daugybė įspėjimų dėl turistinio povandeninio laivo, kuris sprogo netoli garsiojo sudužusio laivo ir nusinešė penkių žmonių gyvybes, saugumo.
Ketvirtadienį pareigūnai pranešė, kad JAV karinio jūrų laivyno akustiniai jutikliai fiksavo tikėtiną povandeninio laivo „Titan“ sprogimą. Kaip teigiama, tai įvyko praėjus kelioms valandoms po to, kai sekmadienį laivas pradėjo savo mirtiną kelionę, rašo „The Washington Post“.