Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska sveikina teismo sprendimą dėl ją viešai kritikavusio žurnalisto Virginijaus Savukyno. Pasak ministrės, kiekvienas turi teisę kritikuoti valdžios atstovus.
Vilniaus miesto apylinkės teismas negaliojančiu pripažino LRT etikos kontrolierės Dainos Elenos Andrikienės sprendimą, kuriuo buvo nuspręsta, kad žurnalistas Virginijus Savukynas, savo „Facebook“ paskyroje paskelbęs įrašą, kuriame kritikavo teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską, pažeidė LRT etikos kodeksą ir pasiūlė visuomeniniam transliuotojui skirti nuobaudą.
Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį atidėjo sprendimo paskelbimą civilinėje byloje, kurioje žurnalistas Virginijus Savukynas ginčija jo atžvilgiu priimtą LRT etikos kontrolierės ir LRT tarybos sprendimą pripažinti jį pažeidus LRT etikos kodeksą. Sprendimą byloje planuojama paskelbti kovo 22 d.
Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Vinco Kudirkos vardo premija paskirta televizijos žurnalistui Virginijui Savukynui, o Vytauto Gedgaudo premijos laureatu tapo žurnalistas Vytautas Jonas Juška.
Penktadienį dalyvaudamas diskusijoje „Romas Kalanta: pilietinio pasipriešinimo fenomenas“, prezidentas Gitanas Nausėda pažymėjo, kad R. Kalanta mąstė apie Lietuvos ateitį.
"Kai pradėjau kurti "Istorijos detektyvus", iš naujo atradau XIII–XIV a. Daug kam atrodo, kad iš to laikotarpio yra kelios istorijos, bet kai analizuoji giliau, pamatai žymiai platesnį vaizdą", – dalijasi LRT laidos "Istorijos detektyvai" autorius Virginijus Savukynas. Žurnalistas pripažįsta, kad istorinės paieškos ir atradimai – nuolatinis jo gyvenimo procesas.
Praūžė Sąjūdžio 30-mečio minėjimas, o po to viešojoje erdvėje pasipylė kritika tiek seniems, tiek jauniems, kalbėjusiems iš Seimo tribūnos. Esą jų nusivylimas yra nepagrįstas, netgi piktybiškas, jie nemato Lietuvos pasiekimų. Gal iš tiesų Sąjūdžio pirmeiviai tapo istorine atgyvena, galinčia tik pasidalinti savo prisiminimais? Ar tikrai jų balsas nebereikalingas mūsų viešojoje erdvėje? Ar tikrai jų mintys yra kenksmingos?
Socialinis tinklas „Facebook“ buvo sumanytas sujungti draugus. Realius draugus, kad šie lengviau galėtų bendrauti. Tai buvo idėja, o realybė visai kita. Daugelis jau pastebėjo, kad socialiniai tinklai, užuot sustiprinę ryšius, skaldo žmones. Paradoksas? Giliau pažvelgus, priežastys yra akivaizdžios.
Ne vienas klausia, kodėl politika Lietuvoje tapo tik skandalai ir santykių tarp politikų aiškinimasis, nesidrovint tam pasitelkti jėgos struktūras? Negana to, į politikų peštynes įtraukiami ir verslininkai, ir žurnalistai, ir visuomenės veikėjai.