Lietuva pagal tiesioginių užsienio investicijų (TUI) patrauklumą pernai buvo 24–toje vietoje Europoje – keturiomis pozicijomis žemiau nei 2022-aisiais, rodo naujausias bendrovės EY tyrimas „Europe Attractiveness Survey“.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pripažįsta, kad vis dažniau viešoje kalbant apie karo grėsmę papildomų klausimų kyla ir užsienio investuotojams Lietuvoje.
Rusijos vyriausybės vadovas pareiškė, jog rengiamas prezidento Vladimiro Putino įsakas, kuriuo bus siekiama užkirsti kelią užsienio investicijoms trauktis iš šalies.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė pripažino, jog esama nerimo dėl Lietuvoje veikiančių užsienio investuotojų planų, susijusių su Kinijos veiksmais Lietuvos atžvilgiu. Aušrinės Armonaitės teigimu, tikimasi, kad situacija bus deeskaluota.
Vilniuje nuosekliai auga užsienio kapitalo įmonių skaičius: vien lapkričio mėnesį apie verslo plėtrą sostinėje paskelbė 6 nauji investuotojai. Paskutinį rudens mėnesį Vilniaus užsienio kapitalo įmonių gretas papildė „Alchemetrics“ ir „Railsbank“ iš Jungtinės Karalystės, „seca“ iš Vokietijos, „Terasky“ iš Izraelio, „Arctic Adventures“ iš Islandijos bei „Paytend Technology“ iš Kinijos, praneša Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“.
2016 m. šalyje veikė 4 389 užsienio investuotojų valdomos įmonės, t. y. 9 proc. daugiau nei 2015 m. 4 306 užsienio valdomos įmonės vykdė ne finansinę veiklą.
Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius sako, kad tokie užsienio investuotojai, kaip „Yandex. Taxi“, jo nedžiugina, jeigu kelia bent menkiausią abejonę dėl saugumo.