Teisėjų tarybai nepavyko patvirtinti Mariaus Dobrovolskio kandidatūros antrai kadencijai į Klaipėdos apygardos teismo vadovus – posėdyje nepasirodžius pretendentui, jo karjeros klausimas bus sprendžiamas kitame posėdyje.
Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis neatmeta galimybės, kad pats bus priverstas teisintis teisme. Teismo iždas – tuščias, sumokėti darbuotojams už gruodį nėra pinigų.
Žlugo viltys, kad senasis teismo ir kalėjimo, o vėliau policijos ilgai naudotas istorinis pastatas Jūros gatvėje atgims ir vėl bus naudojamas pagal tikrąją paskirtį. Paveldosaugininkai neleido išgriauti kelių vidinių sienų, todėl Klaipėdos apygardos teismas veikiausiai jau po poros metų įsikurs naujame, niekuo neišsiskiriančiame statinyje Kauno gatvėje, greta Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato.
Kalbos apie teisėjų klanus, teismų autoritetą sumenkinusi garsiai nuskambėjusi byla – slogus fonas Mariui Dobrovolskiui pradėti dirbti Klaipėdos apygardos teismo pirmininku. Pripažindamas, kad administracinis darbas atima kur kas daugiau laiko ir jėgų, nei tikėjosi, teismo pirmininkas žino, kad visi iššūkiai yra įveikiami, tik tam reikia tinkamai pasiruošti.
"Tokios neteisybės, kokią patyriau, negalėjau net įsivaizduoti. Po daugybės po vienu stogu su draugu praleistų metų, jau rytoj atsidursiu gatvėje", – pro ašaras kalbėjo 73 metų klaipėdietė Tamara Marcinkevič.
Asmeninis bankrotas – išsigelbėjimas nuo beviltiškų skolų ar nuopuolis žemiau skurdo ribos? Beveik trys dešimtys klaipėdiečių nusprendė geriau bankrutuoti, nors artimiausius penkerius metus jų laukia ypač įtempta buitis, kurią akylai kontroliuos bankroto administratorius.