- Daiva Janauskaitė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis neatmeta galimybės, kad pats bus priverstas teisintis teisme. Teismo iždas – tuščias, sumokėti darbuotojams už gruodį nėra pinigų.
Algoms nėra pinigų
Teismo pirmininkas neslėpė, kad prieš didžiąsias metų šventes nenorėjo darbuotojams gadinti nuotaikų nelinksma žinia, kad gruodžio mėnesio atlyginimams pinigų nėra.
Dar labiau pirmininkas sielojasi galvodamas, ar valstybės tarnautojams nebus didinami darbo atlygio koeficientai.
Šiame teisme dirba 112 darbuotojų, 26 jų – teisėjai, 25 – teisėjų padėjėjai, dar yra būrys sekretorių bei administracijos darbuotojų.
"Teisėjai negali streikuoti, bet valstybės tarnautojai gali. Neatmetu galimybės, kad darbuotojai paduos teismą į teismą. Už gerą darbą galima tikėtis atlyginimų koeficientų pakėlimo. Jie skaito naujienas, kad kai kam išmokėtos premijos. Bylose matome, kokie priedai mokami kitose valstybės įstaigose", – atviravo M.Dobrovolskis.
Teisėjai negali streikuoti, bet valstybės tarnautojai gali.
Pasirodo, teismui toks pinigų stygius – jokia naujiena. Jau daug metų teismui skiriama tik 80 proc. darbo užmokesčio fondo.
Teismo pirmininkas nelinksmai juokavo, kad tokia padėtis tarsi verčia džiūgauti, kai kuris darbuotojas suserga. Tai padeda suktis iš padėties. Bet ir tokios situacijos negelbsti. Yra buvę, kad teisėjai gruodį negavo atlyginimo, jiems buvo sumokėta sausį.
Klaipėdos apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė Daiva Jazbutienė atviravo, jog kartais teisėjai sutinka negauti gruodį algų, kad būtų sumokėta kitiems darbuotojams.
"Tokia realybė – vieniems nėra pinigų atlyginimams, kiti valstybės tarnautojai gauna ir tryliktas algas", – konstatavo M.Dobrovolskis.
Marius Dobrovolskis. Vytauto Liaudanskio nuotr.
Salėje – ir šalta, ir karšta
Pandemija atnešė naujų vėjų į teismų darbą jau vien todėl, kad privertė posėdžius rengti nuotoliniu būdu, o atvykusiesiems į gyvai vykstančius posėdžius užtikrinti saugų atstumą.
Klaipėdos apygardos teismas įsikūręs sovietmečiu pastatytame prekybos valdybos pastate, kur daugelis patalpų nepritaikytos teismo darbui.
Aktų salėje galėtų vykti teismo procesai, kuriuose dalyvauja daugiau žmonių, tačiau ši erdvė yra itin prastai įrengta. Žiemą ją reikia pradėti šildyti elektriniais šildytuvais prieš parą iki posėdžio, vasarą ji įkaista iki 40 ir daugiau laipsnių.
Teismas priverstas nuomotis patalpas Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete Bijūnų gatvėje. Tokį sandorį reikia derinti su Švietimo ir mokslo ministerija. Bylos nagrinėjimo laikui pasirašoma patalpų panaudos sutartis 30-iai dienų. Taip tenka vargti ruošiantis kiekvienam procesui.
Tokios blogos būklės teismo pastato, kaip Klaipėdos apygardos teismas, Vakarų Lietuvoje nėra.
Tokios blogos būklės teismo pastato, kaip Klaipėdos apygardos teismas, Vakarų Lietuvoje nėra.
Perspektyva – miglota
"Gerai, kad universitetas sutiko mums suteikti tas patalpas, neturėtume kur posėdžiauti. Privalome išlaikyti reikalaujamus atstumus. Dėl būsimo teismo pastato kol kas visiškai niekas neaišku. Dar prieš porą metų buvo įspūdis, kad kažkas daroma, bet dabar visiškai niekas nežinoma", – kalbėjo Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas.
Gruodį į Klaipėdą buvo atvykę nacionalinės teismų administracijos atstovai, kuruojantys šio klausimo įgyvendinimą.
Į klaipėdiečių klausimus apie būsimą teismo pastatą jie atsakė, kad ir patys nieko nežino.
Turto bankui vykdomoji valdžia liepė galvoti apie du projektus, naujo pastato statybą Kauno gatvėje ir buvusio policijos pastato Jūros gatvėje pritaikymą.
"Jei būtų pasakyta, kad pinigų nė vienam projektui nėra, gal būtų galima galvoti apie dabartinio pastato remontą", – nelinksmomis naujienomis dalijosi M.Dobrovolskis.
Teisingumą vykdančios institucijos finansinė padėtis apgailėtina.
Kosmetinį koridorių bei raštinių remontą pavyko atlikti sutaupius lėšų. Už telekomunikacijų antenoms išnuomotą plotą ant stogo gauti pinigai panaudoti elektros instaliacijai sutvarkyti. Šiokie tokie pinigai sutaupyti ir nebevažiuojant į komandiruotes.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Projektas „Pažink save“ drąsino uostamiesčio jaunimą ir skatino tapti aktyviais visuomenės nariais
Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro padalinys Atviras jaunimo centras šiemet vykdė projektą „Pažink save“, kurio tikslas – sukurti jaunimui draugiškų nemokamų paslaugų tinklą, padedantį jaunuoliams pažinti sav...
-
Nuo kitų metų Klaipėdoje įsigalios turisto mokestis1
Nuo 2025 m. sausio 1 d. Klaipėdoje apsistoję svečiai privalės sumokėti turisto rinkliavos mokestį – 1 eurą už nakvynę. ...
-
Vaistinėse – ir kitos paslaugos
Dar ne visi žino, jog kai kuriose vaistinėse žmonės gali pasidaryti nemokamų tyrimų, taip pat gali pasiskiepyti nuo gripo ir kitų ligų. ...
-
Debreceno gatvėje įrengiama automobilių aikštelė
Debreceno gatvėje sparčiai vyksta automobilių aikštelės įrengimo darbai. Prie Bendruomenės namų (Debreceno g. 48) kasdien matyti technika, dirbantys žmonės. Darbai šiemet tęsis, kol lauke bus tam tinkamos oro sąlygos, o projektą planu...
-
Kalėdinis atvirukas – ne tik atminimui
Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje atverta spalį anapilin iškeliavusios scenografės Sofijos Kanaverskytės kalėdinių atvirukų paroda. Įsigiję norimą atviruką už auką klaipėdiečiai ne tik pagerbė menininkės atminimą, bet i...
-
Kiemuose – negyvi paukščiai: kažkas gyvūnams kenkia tyčia?1
Nidos gatvės ir Baltijos prospekto kiemuose apstu negyvų paukščių. Žmonės įtaria, kad jie buvo nunuodyti specialiais nuodais, užpiltais ant duonos ar kitokio maisto. Šie nuodai esą buvo skirti ne paukščiams, o keturkojams –...
-
Apsiginti nuo vagių – įspėjimu4
Klaipėdietis sugalvojo šmaikštų būdą apsiginti nuo ilgapirščių – už automobilio stiklo priklijavo lapą su įspėjimu angliškai „nothing expensive inside“ (liet. „nieko brangaus viduje“). &Scaron...
-
Narkomanų priebėga – prie pėsčiųjų tako1
Narkomanai įsirengė dar vieną patogią jiems vartoti kvaišalus vietą. Ją kasdien mato Debreceno gatvės pėsčiųjų taku vaikštinėjantys žmonės, taip pat ir vaikai. ...
-
Žvejybos uosto mikrorajone gatvės ir kiemai aptemo dėl gedimo
Klaipėdiečiai, gyvenantys Žvejybos uosto mikrorajone, pirmadienio rytą sutiko visiškoje tamsoje. Minijos ir šalia esančiose gatvėse bei kiemuose neveikė gatvių apšvietimas. ...
-
Šie įrenginiai gelbsti gyvybes ir turtą: kodėl dalyje būstų jų vis dar nėra?
Nors Lietuvos gyventojai teisiškai buvo įpareigoti dūmų detektorius sumontuoti gyvenamosiose patalpose dar prieš šešerius metus, dalyje būstų jų vis dar nėra. Todėl ugniagesiai kasmet organizuoja prevencines akcijas, primind...