Dėl pakoreguoto etatinio mokytojų apmokėjimo modelio galutinio sprendimo kol kas pasiekti nepavyko, teigė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas po ketvirtadienį vykusio darbo grupės posėdžio.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atstovai prašo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) įvertinti prieš metus įvestą etatinio apmokėjimo modelį ir konkrečius jo taikymo atvejus.
Po švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus susitikimo su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininku Andriumi Navicku ministras žadėjo, kad bus siekiama pedagogų atlyginimus kasmet kelti po 10 procentų, kad 2025 metais jie būtų ne mažesni kaip 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio. O aukštųjų mokyklų dėstytojų – ne mažesni kaip 150 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio.
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pasirašė teisės aktus, įteisinančius etatinio mokytojų darbo užmokesčio modelio tobulinimus, kurie įsigalios nuo 2019 m. rugsėjo 1 d.
Andriaus Navicko vadovaujama profsąjunga nuo penktadienio oficialiai sustabdo daugiau nei mėnesį trukusį streiką dėl etatinio darbo apmokėjimo ir didesnių algų.
Trečiadienį, 16 30 val., mokytojai planuoja palikti Švietimo ir mokslo ministeriją (ŠMM), nes prasmės joje būti nėra, derybos dėl mūsų reikalavimų eina į pabaigą.
Laikinai Švietimo ir mokslo ministerijai vadovaujantis susisiekimo ministras Rokas Masiulis antradienį tęs diskusijas su profsąjungomis, kaip tobulinti rugsėjį įvestą etatinio apmokėjimo modelį.