Viršuliškių daugiabutis po sprogimo – atstatytas: paaiškėjo, kuriems gyventojams padės savivaldybė

Po sprogimo sudegęs sostinės Viršuliškių daugiabutis atstatytas. Pastatas jau šildomas, tad greitu metu dalis žmonių galės sugrįžti į namus.

Vis dėlto, didžiąsias metų šventes savame būste sutiks ne visi, mat laukia kapitalinis butų remontas. Neapsidraudę gyventojai turės susimokėti patys, tačiau pensininkams savivaldybė padės.

Laikinuose namuose – savivaldybės skirtame socialiniame būste – Veronika su vyru Pranu gyvena jau beveik metus. Butas mielas, jaukus, bet savų namų neatstoja.

„Vis vien traukia ten, nes ten praleistas visas gyvenimas – 46 metai pragyventi Viršuliškių 101 name“, – pasakojo Viršuliškių daugiabučio gyventoja Veronika Miliūnienė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Veronika gyveno netoli buto, kuriame ir įvyko sprogimas. Pensininkės namuose įgriuvo grindys. Laimė, butas apdraustas, todėl visą atstatymą ir apdailą padengs draudimas. Visgi, tai užtruks, tad Kalėdas ir Naujuosius atšvęs socialiniame būste.

Po sprogimo namus prarado 57 daugiabučio gyventojai. Atstatymas – baigtas, tad dalis žmonių gruodžio pradžioje galės grįžti namo.

„Visos konstrukcijos, kurios buvo pažeistos sprogimo metu, jau yra suformuotos: laiptinė, perdangos, stogas, sutvarkyti visi inžineriniai tinklai tam, kad žmonės jau netrukus galėtų grįžti į savo butus“, – pranešė Vilniaus meras Valdas Benkunskas. 

Antanas gyveno kraštiniame Viršuliškių namo bute, toliau nuo sprogimo epicentro. Tačiau kai kurių kaimynų butų sienos vis dar yra juodos nuo suodžių. 

„Susprogę vamzdžiai viduje, supeliję sienos – praktiškai kiekvienam reikia ne kapitalinio, bet remonto tai tikrai ir tie darbai tik dabar prasidės“, – sakė Viršuliškių daugiabučio gyventojas Antanas Krikščiūnas.

Namo atstatymas kainavo 1 milijoną 300 tūkst. eurų – 90 tūkst. daugiau nei planuota.

„Kainavo daugiau, nes buvo daryti papildomi darbai – visame name pakeisti radiatoriai, nors tas pradžioje nebuvo planuota“, – kalbėjo Vilniaus meras. 

700 tūkst. eurų padengta draudimo lėšomis, apie 300 tūkst. skyrė Vyriausybė, likusios lėšos – iš savivaldybės biudžeto. Devyni butai nebuvo apdrausti, tad atstatymą ir apdailos darbus teks apmokėti iš savo pinigų. 

„Bus jiems iššūkis, bet, kita vertus, ženkliai parėmė Raudonasis kryžius. Labai ačiū jam ir žmonėms, kurie aukojo“, – dėkojo Viršuliškių daugiabučio gyventojas.

Vis dėlto, dalis neapdraustųjų yra pensininkai. Jiems apdailos darbai – brangūs, tad visas išlaidas padengs savivaldybė. 

„Iš neapdraustų butų tik vieną turėjome vidurinėje laiptinėje, tai tikrai vertiname jautriai ir priminsiu, kad atstatymo darbus dengiame daugiau nei pusei neapdraustų butų, nes juose gyveno žmonės pensinio amžiaus, kurie turi tik šį būstą, mažas pajamas“, – teigė Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.

Socialiniai būstai gyventojams skirti iki balandžio. Terminą planuojama pratęsti. 

„Žmonės, kurie gyvena savivaldybės suteiktuose socialiniuose būstuose, galės ten gyventi tiek, kiek jiems reikės, kad jie susitvarkytų ir galėtų įsikraustyti į savo namus“, – akcentavo Vilniaus vicemerė. 

Sprogimas Viršuliškių daugiabutyje nugriaudėjo iškart po naujųjų metų – sausio 2 d. Kilus gaisrui žuvo du žmonės, vienas iš jų – vaikas. Įtariama, kad sprogimą sukėlė žuvęs buto savininkas. Rasta degių medžiagų pėdsakų, tačiau tyrimas dar nėra baigtas. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių