Teismas atleido valstybės skirtą advokatą nuo A. Misiūno gynybos riaušių byloje

Vilniaus miesto apylinkės teisme trečiadienį toliau nagrinėjant riaušių prie Seimo bylą, paaiškėjo, kad kikboksininkas Arnoldas Misiūnas turi du advokatus, vieną iš jų – valstybės skirtą – teismas atleido nuo šio kaltinamojo gynybos.

Apie dvi dešimtis kaltinamųjų posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu. Konvojus į posėdį atvežė bausmę už finansinius nusikaltimus atliekantį Antaną Kandrotą ir tris suimtus kaltinamuosius: Almantą Bimbą, Arnoldą Misiūną ir Igorį Siubarovą.

A. Misiūną ėmė ginti du advokatai. Dėl to kilo neaiškumų, galų gale teisėjas Mindaugas Striaukas paklausė paties A. Misiūno, ar šis žino, kas yra jo gynėjas. Kaltinamasis atsakė: „Gecas ir va šitas.“

Advokatas Viktoras Gecas prisijungė nuotoliniu būdu, prašymą dėl dalyvavimo nuotoliu ir orderį dėl A. Misiūno gynybos teismui jis atsiuntė tik trečiadienio rytą.

Antras A. Misiūno advokatas Valerijus Kirpičnikovas buvo paskirtas valstybės. Atsiradus V. Gecui, teisėjų kolegija V. Kirpičnikovą atleido nuo A. Misiūno gynybos.

A. Misiūno advokatas prašo nušalinti teisėjus

A. Misiūno advokatas V. Gecas pateikė prašymą nušalinti nuo bylos visus tris ją nagrinėjančius teisėjus.

Kaip paskelbė teismas, V. Gecas nurodė, jog teismo posėdžio metu, kai buvo sprendžiama dėl kardomosios priemonės A. Misiūnui sugriežtinimo, skiriant jam suėmimą, vienas iš teisėjų kolegijos narių M. Striaukas pasakė frazę „Germanas sumokėjo 30 tūkstančių eurų, o jūs už laisvę siūlote 100 eurų“. Advokatas mano, kad tokia fraze teisėjas pažemino A. Misiūną, pažeidė jo teisę teisingą teismą.

V. Gecas tvirtino, kad kiti du teisėjų kolegijos nariai niekaip nesureagavo į M. Striauko repliką, tad, advokato įsitikinimu, toleravo tokį kolegos elgesį. Dėl tokių teisėjų veiksmų A. Misiūno gynėjas prašo nušalinti visus tris teisėjus nuo bylos nagrinėjimo.

A. Misiūnas trims mėnesiams suimtas spalio pabaigoje, nes nesirodė teismo posėdžiuose, nesilaikė jam pritaikytų švelnesnių kardomųjų priemonių.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo 2021 metų rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš jų 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.

Per ikiteisminį tyrimą byloje apklausta daugiau kaip 300 liudytojų, tarp jų – apie 40 Seimo narių. Kaltinimai pateikti 87 asmenims.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaulas

Kaulas portretas
Demokratija.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių