A. Kandrotas paskutinį žodį sakė dviejų posėdžių metu, iš viso jo kalba tęsėsi apie keturias valandas.
Teko ne kartą stabdyti kalbą
Kaltinamasis šnekėjo apie daugybę su byla nesusijusių dalykų, pasakojo apie filmus, įvykius įvairiose užsienio šalyse ir kitką.
„Sviatlana Cichanouskaja yra neišrinkta Baltarusijos prezidentė. Aš esu Lietuvos neišrinktas prezidentas. Skirtumas tik toks, kad aš jau atsėdėjau, o ją dar pasodins“, – teigė A. Kandrotas.
Jis, kaip ir kai kurie advokatai, tikino, kad riaušininkų prie Seimo pareigūnams rodyti iškelti viduriniai pirštai nereiškia nepadoraus gesto, esą gestų kalboje tai reiškia raidę „ė“.
„Turiu duomenų apie tai, kad vienas žmogus buvo sulaikytas, o vėliau jam už piniginį atlygį įtarimai buvo panaikinti ir skirta administracinė bauda. Kyšininkavimas egzistuoja šitoje valstybėje. Mįslingai vieniems pareikšti įtarimai, kitiems skirta administracinė atsakomybė“, – teisme tvirtino A. Kandrotas.
Taip pat jis piktinosi, kodėl neteisiamas prorusiškas aktyvistas Laurynas Ragelskis, kurį A. Kandrotas teisme vadino „vatniku“.
„Kodėl nepareikšti įtarimai Ragelskiui? Jis stovėjo šalia manęs“, – paskutiniame žodyje sakė A. Kandrotas.
Teisėjai Zinai Vilnienei ne kartą teko A. Kandroto kalbą stabdyti primenant, kad šnekėtų apie tai, kas susiję su byla. Galų gale teisėja įspėjo A. Kandrotą, kad jo paskutinis žodis bus nutrauktas, jei jis ir toliau pasakos apie dalykus, neturinčius nieko bendro su byla.
A. Kandrotas teismui pasakojo apie įvairias akcijas, kurias yra organizavęs. Taip pat papasakojo apie savo planus.
„Planuoju renginius Landsbergio laidotuvių proga. Paversime tai kasmetine fejerverkų švente. Skanduosime „Lietuva vėl laisva!“, – sakė kaltinamasis.
„Tegyvuoja teismas, pats humaniškiausias teismas pasaulyje“, – paskutinį žodį užbaigė A. Kandrotas. Ir pakartojo šūkį rusiškai.
„Daug neteisybės mano atžvilgiu“
Kovotojas Arnoldas Misiūnas paskutiniajame žodyje sakė, kad prie Seimo atvažiavo iš smalsumo, su niekuo nesitaręs, apie įvykius sužinojęs iš interneto.
Jis patvirtino, kad „metė kelis akmenukus“, tiksliau, žvyrą, kai pareigūnai ėmė purkšti dujas ir jį dėl to ištiko afekto būsena.
A. Misiūnas, kuriam buvo skiriamos įvairios kardomosios priemonės, sakė, kad jau trejus metus sėdi namuose, nedalyvauja sporto stovyklose, teko atšaukti suplanuotas kovas, nors jos yra jo ir jo šeimos pragyvenimo šaltinis.
„Ne visos kardomosios priemonės buvo suvokiamos sveiku protu. Neatleisiu už uždarymą į kalėjimą... Daug neteisybės mano atžvilgiu“, – sakė kovotojas.
Pasak jo, dėl suėmimo sunkumų patyrė jo žmona, paskutinėmis nėštumo dienomis ji liko viena su dviem mažamečiais vaikais ir 11 veislyne auginamų šunų, gimdyti jai irgi teko vienai.
„Prokuratūra prašo man skirti trejus metus laisvės atėmimo. Teismas turėtų vadovautis faktais, o ne prokuroro žodžiais. Negalite man skirti kalėjimo už mestą žvyrą“, – sakė A. Misiūnas.
Jis teismo prašė jo elgesį prie Seimo vertinti kaip administracinį nusižengimą, o dėl riaušių išteisinti ir baudžiamąją bylą nutraukti.
BNS rašė, kad riaušės, kurių metu buvo žalojami pareigūnai ir niokojamas turtas, prie parlamento rūmų Vilniuje kilo 2021 metų rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.
Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš jų 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.
(be temos)
(be temos)
(be temos)