Nuo 2024 metų balandžio buvo fiksuojami sukčiavimo atvejai, kai nukentėjusieji sulaukdavo skambučių iš asmenų, melagingai prisistatančių „Google“ atstovais, bankų ar policijos darbuotojais. Sukčiai teigdavo, esą įvyko įsilaužimas į nukentėjusiųjų paskyras, elektroninius paštus, todėl nutekinti jų asmeniniai duomenys.
Sukčiai atsiųsdavo nuorodas, neva gautas iš „Google“ bendrovės, ir ragindavo įdiegti programas ar keisti „Google“ paskyros nustatymus. Patikėję tokia apgaule, žmonės vykdydavo sukčių nurodymus – suteikdavo prieigą prie savo mobiliojo ryšio telefono duomenų ir elektroninės bankininkystės. Gavę prisijungimus, sukčiai išgrynindavo tūkstantines sumas.
Pasak policijos, tai – sudėtinga ir didelės apimties byla, kurioje sujungti net 29 ikiteisminiai tyrimai.
Įtariamiesiems įteikti pranešimai apie įtarimus, atliktos jų apklausos, liudytojais apklausti nukentėjusieji ir kiti asmenys, gauti tyrimui reikšmingi dokumentai ir informacija, atliktos įvykio vietų, daiktų, dokumentų ir kitos apžiūros, kiti būtini procesiniai veiksmai bei surinkta kita rašytinė bylos medžiaga.
Atlikus vieno iš įtariamųjų asmens kratą, rasta plastikinių mokėjimo kortelių: 19 „Swedbank“, devynios SEB banko, penkios „Luminor“ banko ir viena „Šiaulių banko“. Šio asmens kratos metu taip pat rasta ir paimta apie 2 300 eurų, o atlikus kratą jo gyvenamojoje vietoje, viešbutyje, rasta dar 22 500 eurų. Kito įtariamojo asmens kratos metu kuprinėje rasta 57 500 eurų.
Taip pat ikiteisminio tyrimo metu sulaikytas ir asmuo, kuriam nusikaltėliai perduodavo dideles pinigų sumas, o jis dar per kelias nusikaltėlių grandis pinigus konvertuodavo į kriptovaliutą.
Nuo 2024 balandžio Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėta daugiau nei 200 ikiteisminių tyrimų dėl iš Lietuvos gyventojų apgaule išviliotų daugiau nei 7 mln. eurų. Dėl šių nusikalstamų veikų du ikiteisminiai tyrimai perduoti į teismą, viename ikiteisminiame tyrime nukentėjusiaisiais pripažinti net 36 asmenys, kitame – septyni.
(be temos)
(be temos)
(be temos)