Žodį „streikas“ jau žino ir pradinukai Pereiti į pagrindinį turinį

Žodį „streikas“ jau žino ir pradinukai

2008-02-29 09:00

Streikuojančius kolegas Žemaitijoje Vilniaus mokytojai palaikys tylomis. Nors kitą savaitę sostinėje streikų neturėtų būti, už mokyklų sienų verda aistros: mokytojai jaučiasi apgauti, o mokiniai svarsto, kas bus toliau.

Nuskambėjus skambučiui Vilniaus Baltupių vidurinėje mokykloje, į valgyklą bėgte pasileidžia būrys žemesniųjų klasių moksleivių. Garuojančios bandelės su cinamonu jiems rūpi labiau nei mokytojų kovos su šalies valdžia. Tačiau žodis „streikas“ skamba kiek-viename kampe.

„Iš pradžių mokytoja sakė, kad streikuos. Bet šiandien pasakė, kad pirmadienį vis tiek reikės eiti į mokyklą. Galėjo ir streikuoti, tada galėčiau namie kompiuteriu žaisti visą dieną“, – pasvajojo penktokas Tadas. Vyresni vaikai streiko taip pat nelaikė didele bėda.
„Tiesą sakant, man nelabai rūpi, bus streikas ar ne. Žinoma, pavasarį laikysim egzaminus, būtų negerai, jei jie neįvyktų. Bet nemanau, kad mūsų mokytojai to imsis. Jie labai rūpinasi moksleiviais“, – patikino dešimtokė Dovilė.
Kiek pagalvojusi ji pridūrė, kad palaiko mokytojų reikalavimus. „Viena mano draugė dirba mokytoja, jos alga tikrai labai maža. Žinau, kaip jai sunku pragyventi“, – sakė mergina.

Abiturientus kausto įtampa

O štai mokyklos abiturientai apie streiką kalbėjo daug atsargiau. Dvyliktokas Kęstutis Tracevičius prisipažino, kad kaskart jaučiasi nejaukiai, kai mokytojai per pamokas apie tai kalba.
Mokyklos baigiamieji egzaminai jau beveik ant nosies ir vyriausi mokiniai dabar mokosi itin uoliai.
„Mes suprantame mokytojus ir juos palaikome. Bet visi mano klasės draugai džiaugiasi, kad streiko nebus. Žinoma, kokių nors priemonių reikia imtis, bet mums būtų geriau, jei tų priemonių imtųsi ne šiemet“, – liūdnai šyptelėjo vaikinas. Ir iškart apsigalvojo: „Na, iš tikrųjų tai streiką atidėjus kitiems metams niekas nepasikeistų. Tai būtų tik problemos atidėliojimas. Gal ir gerai, kad mokytojai pagaliau ko nors ėmėsi. Geriau jau šiemet, nei niekada.“
Mokytojus palaiko ir kitų mokyklų mokiniai. Lietuvos moksleivių parlamentas antradienį organizuoja akciją, per kurią moksleiviai kviečiami dešimt minučių vaikščioti gatvių perėjomis. Taip bus bandoma atkreipti dėmesį į mokinius, kurie dėl mokytojų ir valdžios nesutarimų nukenčia labiausiai.

Mokytojai pyksta, bet tyli

Tyli akcija vyks ir Baltupių vidurinėje mokykloje. Pirmadienį mokytojai į darbą ateis prisisegę korteles, kurios skelbs paramą streikuojantiesiems. Vien moraliniu palaikymu sotus nebūsi, todėl pedagogai rinks pinigus.
„Juk streikuojantys mokytojai atlyginimų negaus. Abejoju, ar jie turi daug santaupų. Padėsim, kuo galėsim“, – užtikrino mokyklos profesinės sąjungos atstovė Birutė Radzevičienė. Šalia stovėjęs Kęstutis pasiteiravo, ar mokiniai irgi negalėtų gauti streiką palaikančiųjų kortelių.
„Mokiniai mus supranta. Vien dėl jų nesiryžtame imtis radikalių priemonių. Tiesą pasakius, aš buvau parengusi užduočių dvyliktokams. Net ir streikuodama būčiau pasirūpinusi, kad jie ruoštųsi egzaminams“, – prisipažino chemiją dėstanti B.Radzevičienė.
Mokytoja tikino, kad mokyk-los pedagogai buvo pasiryžę streikuoti. Surinko parašus, įteikė juos Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Vilniaus susivienijimui. Tačiau jų paramos nesulaukė.
„Jaučiamės apgauti. Mus tik maitina pažadais, kaip atlyginimai pakils po trejų metų. Bet mes gyventi norime dabar. Kažin ar po trejų metų ta žadama suma bus daug verta. Gal tegu iškart pasigiria, kiek atlyginimai pakils kokiais 3005 m. Pasidžiaugtume iš anksto“, – ironizavo mokytoja.

Kitą mėnesį bus ramu

Mokyklos direktorius Viktoras Blinovas prisipažino, kad jaučiasi tarp dviejų ugnių. Kaip žmogus jis supranta ir palaiko mokytojus, tačiau kaip mokyklos vadovas privalo užtikrinti, kad vaikai būtų mokomi.
„Man jau skambino kelių mokinių tėvai. Jie teisininkai ir jau paruošė ieškinius mokyklai. Jei kiltų streikas, paduotų į teismą. Mokykla yra įsipareigojusi, kad mokiniai bus ugdomi pagal visus reikalavimus. Dabar aš tiesiog laukiu, kuo viskas baigsis“, – sakė direktorius. Jis pabrėžė, kad su mokytojais nuolat bendrauja ir jais pasitiki. Todėl jokių neplanuotų streikų artimiausią mėnesį nelaukia.
Kad Vilniaus mokyklose bent iki balandžio turėtų būti ramu, patvirtino ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Vilniaus susivienijimo pirmininkė Rūta Osipavičiūtė.
„Streiko organizavimas pagal įstatymus gali trukti iki mėnesio, kol kas nė viena mokykla nėra pateikusi reikiamų dokumentų. Atlikome tik apklausą, kuri parodė, kad mokytojai streikuos, jei atlyginimai nekils. Tačiau jie tikrai kils. Gal ir ne tiek, kiek mokytojai tikėjosi, tačiau mes dar nesustojome ir sieksime daugiau“, – tikino R. Osipavičiūtė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų