Pereiti į pagrindinį turinį

Vietoj viešbučio – duobė

2008-11-14 09:00
Vietoj viešbučio – duobė
Vietoj viešbučio – duobė / Ingos Juodytės nuotr. Apleistas: auksiniu vadintas sklypas sostinėje paliktas likimo valiai.

Brangiausiame Vilniaus sklype pavasarį turėjusio iškilti viešbučio nematyti nė ženklo. Vietoj jo – tik archeologų išrausta duobė, kasdien vis labiau užverčiama šiukšlėmis.

4,5 a žemės lopinėlis prie Šv. Mikalojaus bažnyčios aistras kurstė beveik dešimtmetį. Jo savininkai nuo 1999 m. keitėsi keletą kartų. Kaip buvo rašoma to meto spaudoje, pirmasis savininkas, tuometis Visagino tarybos narys Viačeslavas Skilas pardavė jį premjero Gedimino Kirkilo dukrai Dianai. Ji, sudariusi istorinį sandorį, sklypą pardavė už rekordinę 4 mln litų.

Galiausiai sklypas atiteko bendrovei "City Hotels", pažadėjusiai dar šių metų balandį, kai bus baigti archeologiniai kasinėjimai, kloti prabangaus viešbučio pamatus, o kitų metų pavasarį pakviesti pirmuosius svečius. Į šį projektą turėjo būti investuota dar 12 mln. litų. Keturių žvaigždučių viešbutis turėjo vilioti ne tik prabangiais kambariais, bet ir aukštos klasės Europos virtuvių restoranais.

Tačiau vietoj viešbučio vilniečius pasitinka išgriuvusi tvora, už kurios plyti keleto metrų gylio duobė. Joje matyti kažkada čia stovėjusio namo pamatų liekanos, skęstančios po vis didėjančia šiukšlių krūva.

Kas nutiko, kad už rekordines sumas pirktas sklypas apleistas? Ekonominė krizė, planas dar kartą sklypą parduoti, užtrukę archeologiniai tyrimai? Atsakymas kažkodėl laikomas paslaptyje. "Visi komentarai bus ateityje", – į kalbas nesileido "City Hotels" vadovė Ramunė Lencevičienė.

Kodėl planuotas projektas stovi vietoje, nežinojo nei miesto savivaldybė, nei Senamiesčio seniūnija. "Detalių nežinau, tačiau projekto siūlymai pas mus ir Kultūros ministerijos departamente buvo suderinti maždaug prieš metus, – sakė savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Vitas Karčiauskas. Aišku tik, kad jį stabdo ne archeologiniai radiniai: "Archeologiniai tyrimai galėtų vykti tik tuo atveju, jei būtų parengtas projektas. Jis neužsakytas, matyt, ir archeologų kol kas nereikia."

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų