Teismas: buvusiam Centro poliklinikos vadovui turi būti sumokėta per 61 tūkst. eurų už pravaikštas

Buvęs Centro poliklinikos vadovas Zdislavas Skvarciany iš darbo buvo atleistas neteisėtai, jam už priverstinę pravaikštą turės būti sumokėta 61 tūkstančiai 398 eurų, penktadienį paskelbė Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Šiuos pinigus ieškovui turės sumokėti Vilniaus miesto savivaldybė.

Taip pat Z. Skvarciany priteista po 422,84 euro vidutinio darbo užmokesčio už priverstinės pravaikštos laiką už kiekvieną darbo dieną nuo kitos darbo dienos po šio teismo sprendimo priėmimo iki teismo sprendimo įvykdymo, bet ne ilgiau kaip už vienerius metus, nustatant, kad yra penkių darbo dienų savaitė, taip pat priteistas 2 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimas bei 3 742 eurai bylinėjimosi išlaidų.

Sprendimą dalyje dėl darbo užmokesčio priteisimo, dėl dalies kuri neviršija vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio, t. y. 8 771 euro išieškojimo vykdyti skubiai, paskelbė teismas.

Tačiau Z. Skvarciany nebus grąžinamas atgal į pareigas.

Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimas yra negalutinis ir gali būti skundžiamas.

Tuometis Centro poliklinikos vadovas iš darbo buvo atleistas pernai, tokį sprendimą priėmė gydymo įstaigos dalininkė Vilniaus miesto savivaldybė. Žiniasklaida skelbė, kad Centro polikliniką per pusmetį paliko 40 darbuotojų, o Z. Skvarciany darbo neteko po Vilniaus savivaldybės sudarytos komisijos išvadų dėl sveikatos sistemos autoriteto žeminimo, pavaldiniai skundėsi, kad jis bendraudavo pakeltu tonu.

Z. Skvarciany su atleidimu nesutiko, jis tikino, kad tik pradėjęs dirbti aplankė visus darbuotojus ne tik vadovus, pakėlė algas gydytojams ir slaugytojams.

„Nebuvo jokių faktinių prielaidų atšaukti ieškovą iš direktoriaus pareigų, Potvarkyje dėl jo atšaukimo iš pareigų nurodytos aplinkybės nepagrįstos jokiais objektyviais duomenimis, yra labai formalios ir deklaratyvios. Atšaukimo procedūra buvo pradėta anoniminio Centro poliklinikos darbuotojų skundo pagrindu, tačiau nebuvo atliktas joks objektyvus ir nešališkas tyrimas. Teismas nenustatė aplinkybių, kurių pagrindu galima būtų teigti, kad ieškovas akivaizdžiai žemina sveikatos sistemos autoritetą, griauna pasitikėjimą sveikatos sistema ar ją kompromituoja“, – paskelbė teisėja Natalija Daškovienė.

Centro poliklinika yra viena didžiausių ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigų Lietuvoje, joje dirba beveik tūkstantis darbuotojų, dabar jai vadovauja Laima Skrickienė.

Z. Skvarciany anksčiau vadovavo Vilniaus greitajai medicinos pagalbai, jos darbuotojai 2020-aisiais surengė piketą, kaltindami vadovą diskriminavimu.

LRT duomenimis, jis Aukščiausiojo Teismo buvo pripažintas diskriminavusiu savo darbuotojus, kai profesinei sąjungai priklausę greitosios pagalbos medikai gaudavo mažiau atostogų nei tie, kurie profesinei sąjungai nepriklausė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
SAVAS BIČAS.....

Baba

Baba portretas
Baikit piktintis teismo sprendimu. Visų pirma, atleidžiant žmogų konkrečiai minėtais pagrindais nebuvo laikytasi procedūrinių dalykų bei elementariai trūko įrodymų. Jei teisininkai viską būtų surašę su pagrindimu, atlikus išsamius tyrimus, šiandien nereikėtų mokesčių mokėtojų pinigais atlyginti direktoriui už neteisėtą atleidimą. Gal daug kas galvoja, kad čia neteisinga ir t.t, bet įstatymų ir su jais susijusių procedūrų reikia laikytis. O dabar prašom atidarykite valstybės kasą ir atskaičiuokite priteistas sumas.

Anonimas

Anonimas portretas
man susidarė nuomonė kad lietuvoje teismai šoka pagal politiku užsakyma.
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių