Sostinės širdyje sužėrėjo įspūdinga eglė

 • Teksto dydis:

Šįvakar Vilniaus Katedros aikštėje įžiebta pagrindinė Lietuvos eglė apgaubė susirinkusius tviskančia skraiste.

Netikėtai ir originaliai sužibusi eglė leidžia pasijusti lyg stebuklinėje pasakoje. Paskelbęs Kalėdų sostinėje pradžią, Vilniaus  meras Remigijus Šimašius kvietė vilniečius ir miesto svečius drauge pasitikti gražiausias metų šventes laimingiausioje Europos sostinėje.

„Laikas pasipuošti miestams ir miesteliams, visiems sužibti ir gal net nerungtyniauti, kieno eglė gražesnė, o tiesiog pasidžiaugti“, – susirinkusiuosius sveikino R.Šimašius ir pakvietė švenčių laukimo laikotarpiu dalytis gerumu.

Sostinės eglė kasmet nustebina dar nematytu meniniu išpildymu. Pernykštė Kalėdų eglė–namukas buvo tokia populiari, jog nesutilpdavo visi norintys apsilankyti jos viduje, tad šiemet po magiška eglės skraiste tikrai pakaks vietos visiems norintiems prisiliesti prie Kalėdų stebuklo.

Tviskanti eglutės skraistė suformuota iš 50 tūkstančių lempučių. Žiūrint iš toliau, matyti elegantiškas smaragdinis eglės siluetas, kuris tarsi lengvai plazdena, pakilęs virš Kalėdų miestelio. Priartėjus arčiau eglės, išryškėja dar keletas šviesomis ir žaislais išpuoštų sluoksnių.

Palyginti su praėjusiais metais, šįmet Vilniaus eglė „paaugusi“ – jos aukštis siekia 27 metrus, bendras kompozicijos plotis –  net 50 metrų, o plotas –  net 2500 kv. m. Penkios dešimtys šventiškai dekoruotų Kalėdų miestelio namelių aplink eglę sukuria ypatingą erdvę – pilną šviesų,  kvapų ir malonaus šurmulio.

Eglutės įžiebimo šventė į katedros aikštę subūrė minią pakiliai nusiteikusių vilniečių, kuriems koncertavo Mantas Jankavičius, Merūnas Vitulskis, Linas Adomaitis, Girmantė Vaitkutė, Jurgis Brūzga, Sasha Song.

Eglutės įžiebimą tiesiogiai transliavo Kalėdų sostinėje draugas - TV3 televizija.

Daugiau informacijos apie renginių „Kalėdos sostinėje 2016” programą rasite čia

Šį vakarą Kalėdų eglutė įžiebta ir Kaune, o Klaipėdoje ji suspindės kitą šeštadienį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
tikra tiesa, Kauno eglute kažkodėl žiauriai panaši į Vilniaus ir atvirkščiai. Gražu. Mintis irgi nebloga, galima tokiomis eglutėmis visą Lietuvą papuošti vardan tautinio solidarumo :)

kaunietis

kaunietis portretas
Labai graži ir elegantiška Vilniaus eglė. Ir nesipykim, nedžiuginkim piktavalių, juk mūsų tiek nedaug...Laukim ir džiaukimės kiekvieno Lietuvos miesto išmone. Tai rodo, kad nors ES mes trečiarūšiai, bet potencialas nepamatuojamas...

Jo

Jo portretas
Na kas ka kopijavo kaunas vilniu ar atvirksciai su tom istiestom girliandom
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių