Pernai griuvusio pastato, kuriame įsikūrusi Šeškinės seniūnija ir Socialinės paramos centras, miesto valdžia atsikratė. Šeškinės gyventojai tikisi, kad naujieji šeimininkai labiau rūpinsis žmonių saugumu.
Pastato būklė – avarinė
"Kai žmogų užmuš, tada valdžia ims ką nors daryti", – taip miesto abejingumą, tvarkant pernai kovą griuvusį Šeškinės prekybos centrą, vertino rajono gyventojas Bronislovas Kuisa.
Jo neįtikino savivaldybės Energetikos ir statinių skyriaus specialistų atliktos ekspertizės išvada, kad vaikštinėti po Šeškinės gatvėje 28 ir 30 numeriais pažymėtų namų teritoriją saugu.
"Priklauso, kaip kas į tą saugumą žiūri. Pažvelkite čia: matote, kaip pastato kampai apimti pelėsio, laikosi drėgmė. Vamzdžiai prakiurę, plytos trupa, sienose atsiveria nauji plyšiai", – baksnodamas pirštu į pastatų trūkumus kalbėjo B.Kuisa.
Kad savivaldybė nieko nedaro, teigti negalima. Pastatas iš visų bent šiek tiek pavojingesnių pusių paremtas medinėmis atramomis, kad seno statinio svoris tolygiau pasiskirstytų ir neatitektų tik trapioms kolonoms.
Tačiau bendro išorės vaizdo mediniais rąstais paremtos konstrukcijos negelbsti. Akis bado yrantys laiptai su kyšančia armatūra, išklerę balkonų turėklai, iškritusių plytų ertmės sienose.
"Būtina ką nors daryti, nes vaizdo nėra. Aš labai nepatenkintas", – sakė Šeškinės gyventojas Henrikas Velička.
Pastatas kaip tiksinti bomba
Praėjusių metų kovo 16 d. naktį į pirmadienį, apie 1 val., Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas gavo pranešimą, kad griuvo Šeškinės gatvėje 28 numeriu pažymėto pastato betoninė terasa ir pakrypo plytinė siena. Plytos subyrėjo ant perdangos, kuria žmonės patenka į antrame aukšte esančias įstaigas.
Anuomet "Stop" juosta aptverta teritorija dabar sutvirtinta ir vėl eksploatuojama. Vakar būtent ten, kur anąkart įvyko tragedija galėjusi baigtis nelaimė, būriavosi žmonės. Į eilę sustoję gyventojai su mažamečiais vaikais kantriai laukė maisto produktų davinio prie pastate įsikūrusio Socialinės paramos centro durų.
Žmonių abejotino saugumo zonoje visada daug. Griūvančių pastatų komplekso teritorija yra tapusi tranzitine, nes ją reikia kirsti einant į Šeškinės turgų ar prekybos centrą "Iki". Komplekse veikia drabužių valykla, grožio salonas, Šeškinės seniūnija, jaunimo centras "Babilonas", įrengti bankomatai.
Dirbti pastate tolygu sėdėti ant tiksinčios bombos. Neaišku, kada ji sprogs. Tai, kas šiandien atrodo saugu, žiemą vėl gali kelti milžinišką grėsmę.
Pardavė už 3,1 mln. litų
"Per kelis mėnesius gali daug kas pasikeisti", – svarstė šiuo metu atostogaujantis Šeškinės seniūnas Liudvikas Lajauskas. Jis užsiminė, kad savivaldybė neturi intereso kišti milijonus į pastatų kapitalinį remontą ir rekonstrukciją. Vilniaus valdžia nusprendė atsikratyti griūvančių pastatų ir perleisti juos į privačias rankas.
Dienraštis išsiaiškino, kad Vilniaus valdžios sumanymas jau išdegė. Liepos 14–15 d. per viešą aukcioną Šeškinės g. 28 ir 30 numeriais pažymėti pastatai buvo parduoti.
Parduotuvės patalpos, esančios Šeškinės g. 28, kurių plotas 588,5 kv. m, buvo parduotos už 1,5 mln. litų.
Administracines ir komercines patalpas, kurių bendras plotas siekia 1215,09 kv. m, esančias Šeškinės g. 30, pirkėjas per aukcioną įsigijo už 1,6 mln. litų.
Su aukciono laimėtoju pirkimo–pardavimo sutartis nėra pasirašyta, todėl apie pirkėją savivaldybė tyli. "Tai yra paslaptis. Net negaliu pasakyti, ar abu pastatus įsigijo vienas pirkėjas. Pagal aukciono procedūras dabar įvairiose duomenų bazėse yra tikrinamas pirkėjo patikimumas, siunčiamos užklausos", – pasakojo savivaldybės Rinkodaros ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausiasis specialistas Antonas Nikitinas.
Kils nauji daugiabučiai?
Paskelbti įmonės, kuri tapo pastatų Šeškinėje šeimininke, pavadinimą ketinama po poros mėnesių, kai bus sutvarkyti visi formalumai.
Pirkėjas, pasirašydamas privatizavimo objekto perdavimo–priėmimo aktą, privalės pasirašyti su Šeškinės seniūnija ir Socialinės paramos centru jų naudojamų patalpų nuomos sutartis, kurių nuomos kaina bus 1 litas už 1 kv. m per mėnesį, o su jaunimo centru "Babilonas" nuomos sutartį, kurio nuomos kaina bus 2 litai už 1 kv. m per mėnesį. Šios sąlygos galios nuo privatizavimo objektų perdavimo–priėmimo akto pasirašymo dienos iki Šeškinės seniūnija, Socialinės paramos centras ir jaunimo centras "Babilonas" išsikels į kitas patalpas, bet ne ilgiau kaip iki 2011 m. gruodžio 31 d.
Kalbama, kad pastatus aukcione įsigijo nekilnojamojo turto ar statybų bendrovė. Tikėtina, kad senus statinius ji nugriaus ir jų vietoje išdygs pora daugiabučių.
Šeškinės gyventojai viliasi, kad privatus savininkas pastatų būkle rūpinsis labiau nei savivaldybė ir nelaimių pavyks išvengti.
Naujausi komentarai