Panerių seniūnas jaučiasi lyg dvasininkas Pereiti į pagrindinį turinį

Panerių seniūnas jaučiasi lyg dvasininkas

2008-10-03 09:30
Panerių seniūnas jaučiasi lyg dvasininkas
Panerių seniūnas jaučiasi lyg dvasininkas / Tomo Černiševo nuotr.

Gatvių apšvietimas, atliekų išvežimas, kanalizacijos, naujų kelių tiesimas, deklaracijos, leidimai ir kiti dalykai – tai Panerių seniūno Audriaus Miceikos kasdienybė.

Iš Seimo – į savivaldą

Trakų Vokėje įsikūrusioje Panerių seniūnijoje A.Miceika dirba jau ketverius metus. 31 metų vyras – jauniausias seniūnas. Anksčiau jis buvo Vežėjų asociacijos vadovas, vėliau – Seimo nario padėjėjas.

"Pamenu, sužinojęs apie atsilaisvinusią Panerių seniūno vietą, ilgai svarsčiau, ar tikrai to noriu. Kandidatuoti į seniūno vietą ragino ir kiti. Nusprendžiau, kad verta pabandyti, iškėliau savo kandidatūrą ir laimėjau. Nuo to laiko nebuvo nė dienos, kad būčiau pasigailėjęs", – apie savo darbą kalbėjo A.Miceika.

Karjerą Seime į darbą seniūnijoje iškeitęs vyras džiaugiasi turėdamas galimybę bendrauti su žmonėmis ir padėti spręsti jų bėdas. "Kiek dirbsiu? Kol išsisemsiu", – šypsojosi seniūnas.

A.Miceika dar negalvoja, ką veiks vėliau. "Žinau, kad kito tokio darbo nebebus. Dirbdamas seniūnijoje jaučiuosi taip, lyg atlikčiau labai prasmingą darbą", – sakė Panerių seniūnas. Kad būtum tikras vyras, reikia užauginti sūnų, pastatyti namą ir pasodinti medį. "Nors turiu dukterį, gyvenu bute, o ne name, pasodinau jau ne vieną medį", – juokavo A.Miceika.

Darbas su žmonėmis

Panerių seniūnija skiriasi nuo kitų, esančių Vilniuje. Teritorija apima daug kaimų, juose gyvena skirtingi žmonės. Rūpesčiai čia taip pat labai įvairūs. "Bendrauti tenka ir su paprastomis kaimo močiutėmis, ir su galingais verslininkais. Problemų spektras platus. Vieni skundžiasi dėl neapšviestų gatvių, kitiems reikia patarti dėl pramonės verslo plėtros. Tačiau tuo seniūno darbas ir įdomus", – pasakojo vyras.

Istoriją pedagoginiame universitete baigęs A.Miceika nesistebi čia gyvenančių žmonių įpročiu aktyviai bendrauti su seniūnu. "Pirmas šio regiono seniūnas buvo išrinktas dar 1365 m. Nors praėjo daug laiko ir pasikeitė ne viena karta, įprotis visais klausimais tartis su apylinkės seniūnu liko. Taip yra nedaugelyje seniūnijų", – sakė vyras.

Kiekvieną dieną A.Miceikos kabinete lankosi gyventojų. "Durys atviros visiems. Ateina žmogelis su mėšlinais batais, atsisėda ir pasakoja apie savo bėdas", – linksmai kalbėjo seniūnas. Tiesiogiai bendrauti su žmonėmis jau yra vyro gyvenimo būdas. Ne viena apylinkės šeima Panerių seniūną laiko geru draugu.

Skylė duryse

Savo pareigas A.Miceika palygina su dvasininko. "Kaip dvasininkai turi savo parapiją ir parapijiečius, taip aš turiu savo teritoriją ir jos gyventojus. Skirtumas tik tas, kad dvasininkai sprendžia dvasines žmonių bėdas, aš – realias, gyvenimiškas", – pasakojo vyras.

Prieš keletą mėnesių dukters susilaukęs seniūnas savo laiką priverstas dalyti į dvi dalis. "Nebegaliu dalyvauti visuose renginiuose ar šventėse. Jaučiu, jog gyventojai šiek tiek pyksta. Jie mano, kad pamiršau jų bėdas. Tačiau duktė reikalauja daug dėmesio, reikia padėti žmonai", – laviruoja tarp pareigos šeimai ir žmonėms seniūnas.
Tačiau net ir tokiomis aplinkybėmis energingas vyras spėja atlikti daugybę darbų. "Stengiamės gauti valstybės finansavimą seniūnijos pastatui atnaujinti. Tam reikės 4 mln litų, tikiuosi, kad gausime", – vylėsi pašnekovas. Panerių seniūnas rūpinasi vietovės istoriniu palikimu.

A.Miceika prisiminė savo pirmą darbo dieną. "Pastatas buvo apleistas, lauko duryse galėjai pirštu pradurti skylę. Reikėjo daug ką keisti. Naujos durys buvo pirmas mano "žygdarbis", – juokėsi seniūnas.

Panerių seniūno dienotvarkė

6 val.

Rytas. Keliasi, pusryčiauja, ruošiasi į darbą. Dažniausiai valgo sumuštinius su sūriu.

7.30 val.

Pradžia. Gyvena Viršuliškėse, todėl ryte į darbą važiuoja daugiau nei pusvalandį.

8 val.

Darbas. Vyksta pasitarimas su kitais darbuotojais, skirstomasi dienos darbais.

11.30 val.

Pertrauka. Pietų niekada nevalgo. Kol kiti darbuotojai pietauja, A.Miceika išgeria puodelį kavos.

12.15 val.

Susitikimai. Susitinka su gyventojais, išklauso jų skundus. Kartais važiuoja į savivaldybę, tvarko įvairius dokumentus.

16.30 val.

Pabaiga. Pasibaigus darbo dienai važiuoja namo. Ten gamina vakarienę ir laiką leidžia su šeima.

22 val.

Miegas. Miegoti eina anksti. Toks grafikas atsirado gimus dukrytei.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų