Net „Puskalnis“ prakalbo apie krizę Pereiti į pagrindinį turinį

Net „Puskalnis“ prakalbo apie krizę

2009-07-28 17:03
Net „Puskalnis“ prakalbo apie krizę
Net „Puskalnis“ prakalbo apie krizę / Mindaugo Ažušilio nuotr.

„Velniop krizę, statom skulptūras“ – toks užrašas atsirado ant prieštaringai visuomenėje vertinamo skulptoriaus Roberto Antinio „Puskalnio“. Pats autorius sakė užrašą matęs tik iš tolo ir jo neįskaitęs. „Maniau, kad ten šiaip kokie nors nubėgimai“, - prisipažino R.Antinis.

Išgirdęs, kas iš tikrųjų baltais dažais iškeverzota ant „Puskalnio“, menininkas neįsižeidė ir buvo nusiteikęs filosofiškai.

„Anksčiau meno kūrinis buvo įprasta vertinti per atstumą, juos nuo žmogaus skyrė sakrališkumo juosta. Dabartiniai kūriniai dažniausiai yra interaktyvūs ir žmogaus nebijo. Meno ir žmogaus santykis glaudesnis. Aišku, riba tarp saviraiškos ir vandalizmo labai trapi, tačiau bet kuriuo atveju tai – žmogaus pozicija ir jos vertinti vienareikšmiškai negalima“, - kalbėjo R.Antinis.

Skulptorius užraše įžvelgė irgi dvigubą prasmę. „Galbūt žmogus rašė su ironija, suprask, nusispjaukime į krizę ir statykime bevertes skulptūras. Tačiau galbūt žinutę reikėtų suprasti tiesmukiškai. Galbūt tas žmogus – kaip tik už skulptūras. Nenusisekęs meno patriotas“, - svarstė R.Antinis.

Jis sakė dar pagalvosiąs, ar atkreipti miesto tvarkdarių dėmesį ir paprašyti, kad užrašas būtų nuplautas. „Galbūt tie žmonės labai kūrybiški, bet tą savo kūrybiškumą jie nukreipia ne visai ta linkme. Vieni menininkai džiaugiasi, kad jų kūrinys susilieja su aplinka, kiti nori, kad jis išliktų sterilus. Aš gal labiau už sąveiką“, - šypsojosi R.Antinis.

Skulptūra „Puskalnis“ buvo pastatyta pavasarį. Jai pastatyti iš Kultūros ministerijos buvo skirta 100 tūkst. litų. Tai nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projektas. Juo siekiama atgaivinti Neries krantinę.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų