Iš įvairių miestų ir miestelių mokytis į Vilnių atvykę jaunuoliai dažniausiai apsigyvena studentų bendrabučiuose. Čia jie pamato kitą, ne tokią gražią universiteto pusę.
Vilniaus universitetas (VU) – pats paklausiausias tarp Lietuvos studentų. Geri dėstytojai, studijų kokybė ir prestižinio universiteto diplomas kaip magnetas traukia jaunuolius. Tačiau gyvenimo sąlygos VU bendrabučiuose prastos. "Pastatas apleistas, reikia kapitalinio remonto. Tačiau man svarbesni linksmi jame gyvenantys žmonės, o ne apsilaupiusios sienos", – sakė pirmakursis Nerijus Pašakinskas.
Kiek kitokia padėtis Mykolo Romerio universitete. Tai taip pat viena populiariausių mokymo įstaigų Vilniuje. Universitetas garsėja ne tik gera studijų kokybe, bet ir tvarkingais bendrabučių kambariais. "Nustebome pamačiusios bendrabutį. Jis labiau primena viešbutį, o ne studentų namus", – pirmus įspūdžius pasakojo vienu kambariu besidalijančios Odeta Bučelytė ir Auksė Masidunskytė.
N.Pašakinskas: "Bendrabutis primena sovietmetį"
Didžioji dalis VU studentų apgyvendinami Saulėtekio alėjoje esančiuose šešiolikaaukščiuose bendrabučiuose. Kai kurių fakultetų studentai apsistoja kituose – Didlaukio ir M.K.Čiurlionio gatvėse pastatytuose studentų namuose. Tačiau būtent daugiaaukščiuose bendrabučiuose gyvenantys studentai labiausiai skundžiasi. Tiesa, kai kurie pastatai buvo renovuoti, pakeisti langai, sutvarkyti prausimosi kambariai ir virtuvės. Tačiau ne visi.
12-u numeriu pažymėtame studentų bendrabutyje prieš savaitę apsistojęs pirmakursis studentas N.Pašakinskas jaučiasi lyg laikas būtų pasisukęs atgal. "Pastatas primena sovietmetį. Bendrabučio kambariai maži, tualetai ir dušai seni, sienos apsilaupiusios. Tačiau virtuvė gana tvarkinga ir jauki", – pasakojo informatikos studentas. Dvyliktame aukšte gyvenantis jaunuolis džiaugiasi vieninteliu dalyku – vaizdu į mišką. 150 litų už vietą triviečiame kambaryje mokantis Nerijus mano, kad kaina per didelė. "Bendrabutis vertas ne daugiau kaip 20 litų per mėnesį", – juokėsi iš Kuršėnų į sostinę atvykęs jaunuolis.
Kodėl bendrabutis, o ne butas? "Noriu pasilinksminti. Manau, pirmame kurse linksmybių čia netrūks", – sakė aštuoniolikametis.
O.Bučelytė ir A.Masidunskytė: "Bendrabutyje jaučiamės kaip namie"
Prie pat Mykolo Romerio universiteto įsikūrę studentų namai – vieni tvarkingiausių sostinėje. Bendrabučių komplekse gyvena ne tik šio, bet ir kitų universitetų studentai.
Teisę ir muitinės veiklą studijuojanti O.Bučelytė ir jos kambario draugė A.Masidunskytė bendrabutyje gyvena jau antrus metus. "Gauti vietą čia labai sunku. Kiekvienais metais turime kreiptis į administraciją ir niekada nėra garantijos, kad galėsime gyventi studentų namuose", – abi merginos džiaugėsi, kad šiais metais vėl pasisekė gauti vietas.
Keturviečiame kambaryje gyvenančios studentės moka po 150 litų per mėnesį. Nors kaina tokia pati, kaip ir VU bendrabučiuose, gyvenimo sąlygos čia geresnės. Aukšte yra apie 19 kambarių. Jiems skirti aštuoni tualetai, dvi virtuvės, keli dušai, yra atskiri poilsio, darbo ir svečių kambariai. Visi bendrabučio studentai nemokamai naudojasi bevieliu internetu.
Labiausiai merginas džiugina tai, kad bendrabutis ir universitetas – šalia vienas kito. "Bendrabutyje yra valgykla, netoli – maisto prekių parduotuvė. Viskas vienoje vietoje. Į miestą nuvažiuojame retai. Kai buvome pirmakursės, nereikėjo laužyti galvų dėl troleibusų maršruto", – vietos privalumus vardijo antrakursės.
Vertinimas
VU bendrabučiai
Vieta 3 žvaigždutės
Vieta patogi ne visiems studentams. Filologiją, istoriją, filosofiją ar informatiką studijuojantiems jaunuoliams iki centre esančių fakultetų tenka važiuoti troleibusu ir sugaišti maždaug pusvalandį. Kitiems studentams pasisekė labiau – jų fakultetai yra prie pat bendrabučių.
Kaina 4 žvaigždutės
Vieta vienviečiame kambaryje – 190 litų per mėnesį, dviviečiame – 170 litų per mėnesį, triviečiame – 150 litų per mėnesį. Daugelis studentų gyvena trise ir moka po 150 litų per mėnesį.
Inventorius 3 žvaigždutės
Atvykęs į kambarį studentas randa lovą su čiužiniu, mokyklinį stalą, sieninę spintą arba kitą anksčiau kambaryje gyvenusių studentų palikimą. Patalynė kainuoja 20 litų. Virtuvėje yra dvi viryklės, kelios kriauklės.
Būklė 2 žvaigždutės
Renovuoti tik kai kurie šešiolikaaukščiai bendrabučiai. Daugelis jų – prastos būklės. Kai kuriuose kambariuose įsiveisęs pelėsis, sienos apsilaupiusios. Prausimosi kambariai, tualetai, dušai apleisti ir seni. Žiemą gali dingti elektra, kambariuose būna šalta.
Mykolo Romerio universiteto bendrabučiai
Vieta 4 žvaigždutės
Beveik visi fakultetai yra toje pačioje vietoje. Todėl studentams labai patogu, nereikia naudotis viešuoju transportu, gaišti laiko. Viešojo administravimo fakultetas yra Valakupių gatvėje, bet jį lankantys studentai gyvena toje pačioje gatvėje esančiuose studentų namuose.
Kaina 4 žvaigždutės
Vieta dviviečiame kambaryje – nuo 160 iki 200 litų per mėnesį, triviečiame – nuo 130 iki 150 litų per mėnesį, keturviečiame – nuo 120 iki 150 litų per mėnesį.
Inventorius 4 žvaigždutės
Kambaryje yra lovos su čiužiniais, spintelės, lentynos, stalas ir didelė sieninė spinta. Dušuose – didelis sieninis veidrodis. Virtuvėje – šaldytuvas, trys viryklės, kriauklės ir mikrobangų krosnelė. Poilsio kambaryje yra televizorius, pirmame aukšte – kompiuteriai.
Būklė 4 žvaigždutės
Pastato laiptinė, koridoriai ir liftai tvarkingi. Kambariai nedideli, kai kurių sienos šiek tiek apsilaupę. Plytelėmis išklotos dušų grindys ir sienos. Virtuvės inventorius senas, kai kurios mikrobangų krosnelės neveikia.
VU bendrabučiai
18 – bendrabučių skaičius (Saulėtekio alėjoje, M.K.Čiurlionio ir Didlaukio gatvėse).
5000 – tiek vietų studentams.
1200 – tiek šiais metais į bendrabučius buvo priimta studentų.
12 – kambarių skaičius kiekviename daugiaaukščių bendrabučių aukšte.
Mykolo Romerio universiteto bendrabučiai
680 – vietų skaičius Didlaukio gatvėje esančiame bendrabutyje.
185 – vietų skaičius Valakupių gatvėje esančiame bendrabutyje.
64 – vietos bendrabučio kavinėje.
19 – kambarių skaičius kiekviename aukšte.
Bendrabučių gyventojams draudžiama:
Bendrabutyje vartoti alkoholinius gėrimus, narkotikus.
Šiukšlinti bendro naudojimo patalpose ir bendrabučio teritorijoje.
Garsiai klausytis muzikos ar kitaip triukšmauti.
Savavališkai perkelti bendrabučio inventorių iš vienos patalpos į kitą.
Savavališkai apgyvendinti pašalinius žmones kambaryje.
Gadinti bet kokį bendrabučio inventorių.
Nesant būtinybei važinėtis liftu, gadinti lifto apdailą, rašinėti ant sienų.
Laikyti bendrabučio patalpose gyvūnus.
Naudoti elektros šildymo prietaisus.
Naujausi komentarai