Nacionalinis muziejus Žaliojo tilto skulptūras ketina eksponuoti buvusioje areštinėje

Nacionalinis muziejus Vilniaus miesto savivaldybės perduodamas Žaliojo tilto skulptūras ketina eksponuoti neseniai atvertame padalinyje Vilniuje – buvusioje areštinėje.

„Manome, kad šios skulptūros reikšmingai papildytų muziejaus fondus. Esame perėmę buvusį areštinės pastatą ir ateityje svarstome rengti parodas apie sovietinį laikotarpį, kur šios skulptūros tikrai pasitarnautų kaip eksponatai“, – sakoma muziejaus atsakyme BNS.

Muziejaus atstovai taip pat teigia, kad sostinės savivaldybės bus paprašyta kol kas skulptūras pasaugoti.

„Ketiname paprašyti kurį laiką – kol gausime finansavimą skulptūras restauruoti – jas saugoti bendrovės „Grinda“ aikštelėje. Muziejus lėšų restauravimui ir tokio tipo kūrinius galinčių restauruoti specialistų darbui apmokėti neturi, todėl bandysime gauti finansavimą“, – tvirtina muziejus.

Vilniaus savivaldybė trečiadienį pranešė, jog prieš šešerius metus nukeltas sostinės Žaliojo tilto skulptūras perduos Lietuvos nacionaliniam muziejui. Jos kol kas liks savivaldybės įmonės „Grinda“ aikštelėje, kur saugomos nuo 2015-ųjų, kai buvo nukeltos, kaip teigta, dėl jų avarinės būklės.

Keturios socialistinio realizmo skulptūrų grupės, vaizduojančios kareivius, darbininkus, valstiečius ir studentus, ant Vilniaus Žaliojo tilto pastatytos 1952 metais, jos nukeltos po ilgus metus vykusių diskusijų dėl jų tinkamumo. Perimti skulptūras siekė Grūto parkas, kiti privatūs kolekcininkai.

Kritikai tvirtino, kad skulptūros yra sovietinės propagandos dalis ir žeidžia žmones, kovojusius už Lietuvos išsivadavimą iš sovietų okupacijos, skulptūrų nukėlimo oponentai teigė, kad skulptūros buvo neatskiriama tilto dalis, kaltino valdžią politikavimu ir istorinių sąskaitų suvedinėjimu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių