Nors Lietuvoje darbininkų trūksta, šiuos specialistus rengiančioms profesinėms mokykloms komplektuoti kontingentą sekasi sunkiai.
Taip dar nebuvo
Iki rugsėjo pirmosios kontingento tikriausiai nesukomplektuosime: turime priimti 300 pirmakursių, o prašymų kol kas gavome tik 189. Moksleiviai šiemet kažkodėl labai nenoriai renkasi mūsų siūlomas specialybes, tokios situacijos neprisimename, - lankantis Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykloje sakė direktoriaus pavaduotoja Alina Maksimovaitė. Pasak jos, tikėtasi, kad būsimųjų pirmakursių gretas papildys nepatekusieji į aukštąsias mokyklas, bet viltys nepasitvirtino.
Ypač neturi paklausos individualių drabužių siuvėjo specialybė: numatyta priimti 25 moksleivius, o prašymai gauti tik 6. Sukirpėjo-konstruktoriaus darbu jaunimas irgi nesižavi. Siuvėjų grupės tikriausiai teks atsisakyti. Nedaug ir norinčiųjų mokytis floristikos, tapti auklėmis, - sakė A.Maksimovaitė. Nepopuliari ir draudimo konsultanto, reklamos gamybos ir dar kelios specialybės. Jei bus mažiau moksleivių, mažės darbo ir dėstytojams.
Pasak priėmimo komisijos sekretorės Nijolės Rukšėnienės, moksleiviai mieliau renkasi pramonės įmonių prekybos konsultanto, smulkiojo verslo paslaugų, viešbučių ir turizmo paslaugų teikėjo ir kitas specialybes. Tačiau ir šiose grupėse dar yra laisvų vietų.
Maisto gamyba nedomina
Kauno maisto pramonės mokyklos priėmimo komisijoje irgi ne darbymečio nuotaikos: kasdien pateikti dokumentų užsuka tik vienas kitas jaunuolis. Neprisimename, kad mūsų specialybės būtų tokios nepopuliarios. Galime priimti arti dviejų šimtų pirmakursių, o kol kas sulaukėme tik 130 prašymų, - pasakojo direktoriaus pavaduotoja Dalė Gustaitienė.
Ypač sunkiai pedagogams sekasi komplektuoti būsimųjų mėsos perdirbėjų grupes: norinčiųjų rinktis šią specialybę tik keletas. Darbdaviai labai prašo šių specialistų. Jie dirbtų prekybos centrų mėsos perdirbimo skyriuose, neblogai uždirbtų. Bet jaunimas, nežinodamas šios specialybės specifikos, ja nesigundo, - sako direktoriaus pavaduotoja. Šiaip taip sukomplektavome virėjų-konditerių, kurie mokysis po dešimties klasių, grupes, o baigusieji vidurinę mokyklą šia specialybe nesižavi.
Pernai devintokams buvo įsteigta nauja duonos ir pyrago gaminių kepėjo specialybė. Moksleiviai įgytų ir ją, ir kartu baigtų vidurinę mokyklą. Bet kvalifikuotų duonos kepėjų darbdaviai, ko gero, gali pritrūkti, nes ši specialybė moksleiviams neatrodo patraukli: prašymų - tik vienas kitas.
Nori remontuoti mašinas
Noriu būti santechniku. Visą vasarą dirbau kartu su prityrusiais meistrais. Darbas patiko, supratau, kad galima nemažai užsidirbti, - Kauno statybininkų rengimo centro (KSRC) priėmimo komisijai sakė iš Prienų rajono atvykęs Tadas. Tačiau vaikinui buvo paaiškinta: santechnikų grupė jau sukomplektuota, bet dar yra nemažai laisvų vietų į baldžiaus, logisto-ekspeditoriaus, stogdengio specialybes.
Pasak priėmimo komisijos sekretorės Renatos Jusevičienės, prieš metus buvo sunku vaikinus privilioti mokytis mūrininko specialybės, o šiemet jos populiarumas išaugo: sukomplektuotos dvi grupės. Geras užmokestis, galimybė sėkmingai šį darbą dirbti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, matyt, ir lemia šį pasirinkimą. Tačiau norinčiųjų tapti suvirintojais, statybų apdailininkais, kurių darbo rinkai irgi labai trūksta, gerokai mažiau: į šias specialybes jaunuolių tebelaukiama. Tarp vaikinų, pasak R.Jusevičienės, populiariausia automobilių remontininkų specialybė: dviejose grupėse mokysis baigusieji dešimt klasių ir dviejose jau turintieji brandos atestatus.
Naujausi komentarai