Karšto vandens atjungimo vasarą vingrybės: kol „grūdinatės“, įspėja nedaryti vieno dalyko

  • Teksto dydis:

Medikai jau ne kartą yra aptarę šalto dušo naudą. Sako, kad tai padeda stiprinti imunitetą, mažina skausmą, suteikia energijos ir net padeda numesti svorio. Tačiau neretai nutinka taip, kad šaltas dušas yra vienintelė išeitis, kai vasarą Lietuvos didmiesčiuose tiesiog nelieka karšto vandens. Kodėl taip nutinka, kad grūdintis tenka ne savo noru ir ar tikrai profilaktikai būtina atjungti karštą vandenį, aiškinosi LNK žurnalistai.

Šilumos tinklai vasarą išjungia karštą vandenį. Apie tai – pokalbis su „Vilniaus šilumos tinklų“ klientų aptarnavimo skyriaus vadovu Laurynu Jakubausku.

– Kaip taip įmanoma, kad vasarą nėra karšto vandens? Turime labai šaltą dušą, kokia yra to priežastis?

– Akivaizdi priežastis, kuri tęsiasi metų metus. yra tai, kad ruošiamės naujam šildymo sezonui. O kai pasibaigia šildymo sezonas, ruošiamės kitam, kelioms dienoms ar trumpesniam laikotarpiui atjungdami karštą vandenį. Tikriname vidaus sistemų hidrauliką, magistralinių trasų patikimumą, kurių Vilniaus mieste yra daugiau nei 750 kilometrų.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Kiek pavyksta patikrinti vamzdynų per vasaros sezoną? Kiek reikia?

– Mano minėti visi 750 kilometrų yra patikrinami tam, kad žiemą mes pasitiktume ramūs, užtikrinti, kad šaltuoju metu – žiemą, gyventojai turės ir karštą vandenį, ir šildymą savo radiatoriuose.

– Kodėl vis dar naudojama tokia technologija, kodėl nesurasta kitų galimybių?

– Vienas dalykas yra reglamentavimas, kuris mus įpareigoja. Kita vertus, tai yra patikimiausia. Kartais mechaninis darbas yra patikimesnis, nei tam tikri išradimai. Taip, mes jau dabar bendradarbiaujame su mokslininkais, ieškome tam tikrų inovacijų, nauji vamzdynai atsiranda, tačiau miestas nėra jaunas, taip pat ir vamzdynas nėra jaunas. Šiandien pats efektyviausias būdas yra atjungti karštą vandenį, patikrinti hidraulinio spaudimo metodu vamzdynų sandarumą ir taip užtikrinti gyventojams karšto vandens tiekimą bei šildymą žiemą.

– Ta trukmė, kada žmonės turi „grūdintis“ trumpėja. Kiek vidutiniškai jums užtrunka patikrinti sistemą?

– Kažkada buvo ir penkios dienos. Yra žmonių, kurie prisimena, kad ir savaitę užtrukdavo. Dabar terminas labai sutrumpėjo. Paskutinius trejus ketverius metus, terminas sutrumpėjo dvigubai. Tas atjungimas užtrunka iki paros ar pusantros. Procese dalyvaujame ne tik mes, bet ir namo vidaus sistemos prižiūrėtojas. Mes atliekame savo darbą, o paraleliai darbą atlieka ir namo administratoriai. Mūsų grafikas yra pakankamai griežtas – mes skaičiuojame, kad tam yra skirta maždaug pusantros paros. Yra išimčių, kai mūsų proceso dalyviai pavėlina jų ir mūsų darbą, tada klientai po šaltu vandeniu maudosi ilgiau.

– Žmonės internete klausia, jeigu vanduo yra išjungtas, ar negera jo kokybė?

– Šaltas vanduo turi turėti savo geriamąją kokybę. Karštas vanduo turi kitokius parametrus. Vėlgi, karštas vanduo yra gaminamas iš šalto vandens kiekvieno daugiabučio namo šilumos punkte. Įtakos kokybei tai neturi. Vienintelis dalykas, kurio mes prašome savo klientų, tuomet kai vyksta hidrauliniai bandymai: neleiskite karšto vandens, nes vis tiek iš karšto vandens čiaupo bėgs šaltas vanduo. O skaitliukas skaičiuos, kaip už karštą vandenį. Todėl nėra rekomenduojama to daryti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių