Apžvalgininkas Andrius Užkalnis turi sociokultūrinių įžvalgų. Brazilijoje spalvingasis karnavalas vyksta mieste, kur vyrauja skurdas. O rizika būti apiplėštam ir nušautam – didesnė nei Čečėnijoje.
Afganistane keliamos tokios vestuvės, kad kaimynai pavydėtų. Paskui skolos atidavinėjamos 15 ar net dvidešimt metų.
„Todėl, kad beturčiai nori labiausiai pasirodyti“, – tokį reiškinį komentavo A. Užkalnis.
O Vilniuje – prabangios Kalėdos. Skaičiuojama, kad Niujorko Rokfelerio eglė kainavo 70 tūkst. eurų. Paskutinė Vilniaus eglė buvo tris kartus brangesnė – 230 tūkst. eurų. Visas projektas „Kalėdos sostinėje“ atsiėjo 390 tūkst. eurų. Tokiam išlaidavimui buvo kritikos.
„Jūsų minima Rokfelerio eglutė gali būti kukli, nes niujorkiečiams nereikia įrodyti ir parodyti, koks jų miestas yra šaunus. Visas pasaulis tai žino“, – savo pasvarstymus dėstė apžvalgininkas Andrius.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Šventės praėjo, tačiau eglučių karai tęsiasi. 2023-ųjų biudžeto projekte savivaldybė numatė dar didesnius pinigus, kad ateinančios Vilniaus Kalėdos kainuotų jau pusė milijono. Opozicija pareiškė pasipiktinimą socialiniuose tinkluose.
„Mano supratimu, kažkam jau pavyko pasišvaistyti, tad norima tai tęsti. Neabejoju, kad kažkam yra naudinga“, – kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Žilvinas Šilgalis.
Naujam biudžetui su dar brangesnėmis šventėmis komitetai pritarė ir vakar jis buvo patvirtintas Taryboje. Tiesa, į posėdį atėjęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius pateikė staigmeną – Kalėdų kainą perpus sumažino. Nusprendė skirti ne pusę milijono, o 240 tūkst.
„Palaikiau liniją, kad reikia atšvęsti tą Vilniaus miesto gimtadienį, kuris yra labai iškilmingas. Dabar laikas pereiti prie natūralumo, paprastumo ir tą džiaugsmą kurti kitomis priemonėmis“, – kalbėjo Vilniaus meras.
Reikėjo atšvęsti tą Vilniaus miesto gimtadienį, kuris yra labai iškilmingas. Dabar laikas pereiti prie natūralumo, paprastumo.
Matyt, dėl Kalėdų kainos apsigalvota paskutinę akimirką, nes kai biudžetas buvo pristatomas salėje, skaidrėse puikavosi vis dar tas pats pusė milijono.
„Lieka 240 tūkst. eurų“, – toks netikėtas mero R. Šimašiaus sprendimas apstulbino ne vieną Tarybos narį.
Kaip taip staiga ir procedūriškai įmanoma?!
„Apskritai savivaldybėje prie tokio valdymo – daug stebuklų“, – komentavo Ž. Šilgalis.
„Kaip buvo jungtinis komitetas, tai tam tikrų siūlymų nebuvo svarstyta“, – sakė Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.
Bet dar atkreipia dėmesį, kad numatytas tolimesnis sostinės gatvių siaurinimas.
„Nuo pateikimo iki dabar biudžetas padidėjo 90 mln. eurų. Tai pusė šių lėšų yra skiriama judumo programai, tame tarpe ir gatvių siaurinimui“, – Ž. Šilgalis.
Vilniaus gatvių siaurinimas tapęs ir viena pagrindinių kandidatų į sostinės merus debatų temų. Bet R. Šimašius formuluoja kitaip – jis ne gatves susiaurino, o dviračių takus paplatino.
„Patikslinsiu, Vilniuje nėra nė viena susiaurinta gatvė, nors kai kurias gal ir reikėtų. Tiesiog yra paplatinti dviračių takai, pėsčiųjų takai, žalios juostos“, – pabrėžė Vilniaus meras.
2023 metų biudžetui Vilniaus savivaldybės taryba vis dėlto pritarė. Septynios savaitės – iki naujo mero ir naujos Tarybos rinkimų, kurie vyks kovo 8 ir 19 d.
„Naujas meras negalės atšaukti, bet nauja Taryba galės įvesti pakeitimų, tobulinti. Tai yra pirminis biudžetas“, – konstatavo Vilniaus vicemerė.
Naujausi komentarai