Kada ir kaip dalyvauti sodinime?
Kovo 22-ąją, šeštadienį, „Vilniaus miesto parkų“ specialistai padės pasodinti eglutes ir suteiks naudingų patarimų. Vėliau eglutes galėsite sodinti ir savarankiškai – sodinimo vietos bus pažymėtos specialiais kuoliukais. Svarbu išlaikyti 4–5 metrų atstumą nuo kitų augalų, kad eglutės turėtų pakankamai vietos augti.
Kaip prižiūrėti eglutę iki sodinimo?
Kad eglutė išliktų gyvybinga iki sodinimo:
Laikykite vėsiai: Idealiai tinka neįstiklintas balkonas ar kita vėsi, bet ne per šalta vieta.
Laistykite saikingai: Kas dvi savaites po stiklinę vandens. Per gausus laistymas gali sukelti šaknų puvimą.
S. Žiūros nuotr.
Šventinės nuotaikos miškas
Kalėdiniame miške jau žaliuoja beveik šimtas eglučių ir kasmet jis pasipildo dar apie 30-čia medelių.
„Šis parkelis išskirtinis – sukurtas pačių gyventojų. Pirmosios eglutės, pasodintos čia prieš kelerius metus, jau siekia iki 2 metrų. Kai kurioms šeimoms tai tapo tradicija – kasmet atvykti pažiūrėti, kiek jų eglutė paaugo per metus“, – pastebėjo Vilniaus savivaldybės Miesto aplinkos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.
Eglės – vienos iš aukščiausių Lietuvos medžių. Jos gali išstypti iki 45 metrų – kaip 15 aukštų namas! O esant geroms sąlygoms eglės per metus gali paaugti 60–90 cm.
S. Žiūros nuotr.
Kalėdų miške auga ir praėjusiais metais Vilniaus miesto savivaldybę puošusios eglutės. Šiemetinės eglutės taip pat laukia pasodinimo.
Kodėl ne visos eglutės prigyja?
Ne visos eglutės įsišaknija – tai priklauso nuo sodinukų kokybės ir priežiūros. Sodinimo sėkmė labiausiai priklauso nuo augalo kokybės – jei eglutė buvo iškasta iš žemės prieš pat šventes, jos šaknys nukapotos ir medis įsodintas į vazoną, vargiai išgyvens ir prigis.
Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos vadovė Jolanta Radžiūnienė pastebėjo, kad geriausiai prigyja paprastosios eglės. Kėniai, sidabrinės ar sibirinės eglutės nušąla arba tiesiog nudžiūsta dėl netinkamų sąlygų. Kai kurių eglučių viršūnes apkramto stirnos.
Naujausi komentarai