Gyventojų abejingumas kainavo gyvybę Pereiti į pagrindinį turinį

Gyventojų abejingumas kainavo gyvybę

2013-06-27 23:59

Sostinėje kultūros paveldo zonoje esančių senų namų balkonai šaukiasi remonto, tačiau gyventojai į tai numoja ranka. Kol nutinka skaudžių nelaimių: antradienį Panerių g. 15 namo gyventoja 86-erių Liubov N., išėjusi į avarinės būklės balkoną, kartu su juo nukrito žemyn, patyrė sunkių sužalojimų ir ligoninėje mirė.

Pradėjus aiškintis situaciją paaiškėjo, kad šio daugiabučio gyventojai dar pernai buvo įspėti, jog jų balkonai yra avarinės būklės, todėl jais naudotis pavojinga. Nors apie tykančius pavojus ir remonto būtinybę buvo ne sykį informuoti, gyventojai, o kartu ir žuvusioji, raštu reikalavo namo administratoriaus nepradėti jokių remonto darbų.

Daugiabutį Panerių g. 15 administruojanti įmonė "Naujamiesčio būstas" praėjusių metų rugsėjo ir lapkričio mėnesiais organizavo pastato fasado, balkonų ir perdangų neeilines apžiūras. Per jas nustatyta, kad daugiabučio balkonų laikančiųjų konstrukcijų betonas nutrupėjęs, sijos atviros ir pažeistos korozijos, balkonų atitvarai nutrupėję, vietomis nuskilę betono luitai, atvira armatūra, susidėvėjusi hidroizoliacija, užfiksuota kitų pažeidimų.

Atlikę neeilinę apžiūrą ir reaguodami į avarinę balkonų būklę, bendrovės "Naujamiesčio būstas" atstovai suskubo užsakyti projektą. Kadangi namas įrašytas į Kultūros paveldo objektų sąrašą, projekto derinimas su įvairiomis valstybinėmis institucijomis truko apie pusmetį.

Gegužės pabaigoje namo gyventojams buvo pranešta apie atliktą projektą, o birželio 20 d. buvo šaukiamas susirinkimas, per kurį daugiabučio bendrasavininkiai turėjo būti supažindinti su tolesnio remonto eiga. Tačiau į susirinkimą atvyko vos trijų butų atstovai, jie kategoriškai prieštaravo bet kokiems remonto darbams. Vėliau bendrovei "Naujamiesčio būstas" ir Vilniaus miesto savivaldybei jie atsiuntė raštą, kuriame daugiau nei du trečdaliai namo gyventojų reikalauja nepradėti balkonų ir perdangų remonto.

Šiame name gyvenantis ir už pastato remontą pasisakantis Marius Skudžinskas teigė, kad jis ir dar maždaug penkių butų savininkai pakliuvo į savotiškus spąstus. Šie žmonės supranta, jog tvarkyti avarinės būklės namą būtina, tačiau jie yra mažuma ir vien jų norų nepakanka, nes bet kokius užmojus tvarkytis blokuoja likę du trečdaliai namo gyventojų.

"Visos mūsų pastangos pradėti namo remontą atsimuša į kaimynų abejingumą. Jie, kurių dauguma yra pensininkai, kategoriškai prieštarauja bet kokiems pokyčiams. Jų motyvas paprastas ir banalus – mūsų amžiui užteks, o po mūsų mirties namas tegu nors ir sugriūva. Viena moteris netgi grasino susideginti, jei prieš jos valią bus pradėti namo remonto darbai. Žodžiu, tapome abejingų kaimynų įkaitais", – skundėsi M.Skudžinskas.

Daugiabučius namus administruojančios įmonės "Naujamiesčio būstas" direktorė Aurelija Dapkūnienė tikino, kad Panerių g. 15 namo gyventojų nenoras tvarkyti avarinės būklės balkonus nėra išimtis. Ji skaičiuoja, kad vien Naujamiestyje yra apie 100 balkonų, kurie kelia pavojų ne tik gyventojams, bet ir aplinkiniams.

"Gaila, kad žmonės nesupranta, jog daugiabutis namas yra visų jame gyvenančių žmonių bendras turtas, kuriuo privalu rūpintis. Gyventojų abejingumas turi ir savo kainą – tai dar kartą įrodė tragiškas antradienio dienos įvykis Panerių gatvėje. Neabejoju, kad nelaimės buvo galima išvengti, jei gyventojai nebūtų prieštaravę ir nebūtų sudarę kliūčių laiku atlikti avarinės būklės balkonų remonto darbus", – kalbėjo A.Dapkūnienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų