Budintiems prie Venckų namų žmonėms dabar svarbiausias klausimas – tolesni antstolės veiksmai. Balandį ji ketino atostogauti, tačiau paaiškėjo, kad ilgesniam laikotarpiui pareigūnė nuo darbo neatsitrauks.
Nežinomi planai
Antstolė Sonata Vaicekauskienė nuo balandžio pradžios planavo eiti dviejų savaičių atostogų. Todėl Klonio gatvėje didžiausia įtampa tvyrojo paskutinėmis kovo dienomis. Baimintasi, kad antstolė bandys antrą kartą jėgą paimti mergaitę ir po to išvyks ilsėtis.
Prasidėjus balandžiui tikslių žinių apie apie pareigūnės planus nėra. „Jos šiuo metu kontoroje nėra ir tikriausiai nebus iki ketvirtadienio“, – paklaustos, ar jų vadovė neatostogauja, tik tiek teatskleidė S.Vaicekauskienės biuro darbuotojos.
Pasak Antstolių rūmų atstovės viešiesiems ryšiams Doros Petkauskaitės, jeigu antstolė išeina atostogų, vykdyti tesimo sprendimą vietoj jos gali kitas Teisingumo ministerijos paskirtas pavaduojantis antstolis.
Teisingumo ministras Remigijus Šimašius vakar „Kauno dienai“ teigė tokio prašymo negavęs. „Šiam sprendimui vykdyti neskyriau jokio kito antstolio“, – tvirtino jis.
S.Vaicekauskienė po nesėkmingo bandymo paimti velionio Drąsiaus Kedžio ir L.Stankūnatės dukrą iš dabartinės globėjos Neringos Venckienės pareiškė, kad antrą kartą į Kedžių arba Venckų namus įeis su policijos pareigūnų palyda.
Serija tyrimų
L.Stankūnaitės advokatas Gintaras Černiauskas dar prieš kovo 23-iosios grumtynes Kedžių namuose buvo sakęs, kad mergaitės perdavimas motinai daugiausiai priklauso nuo antstolės veiksmų. „Jei ji bus ryžtinga ir principinga, teismo sprendimas bus įvykdytas. Jei to nebus pasiekta, kreipsimės į teisėsaugos institucijas dėl ikiteisminio tyrimo“, – sakė gynėjas.
Po nepavykusio antstolės žygio Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl teismo sprendimo nevykdymo. „Taip pat teismo keliu bandysime reikalauti, kad būtų tiriama dar ir psichologinė prievartą prieš vaiką, nes iš pradžių prokuratūra atmetė šį prašymą“, – sakė G.Černiauskas.
Advokatas tikisi, kad jo klientei pasiekti pergalę padės ir N.Venckienei skirta bauda – 200 litų už kiekvieną pradelstą neįvykdyto teismo sprendimo dieną.
Pradėta ir daugiau ikiteisminių tyrimų dėl kovo 23-iosios įvykių. N.Venckienės prašymu prokurorai ėmėsi aiškintis dėl galimo mergaitės sužalojimo bandant ją perduoti L.Stankūnaitei. Velionio D.Kedžio teta Audronė Skučienė dėl jos veido sužalojimų apskundė apsaugos policijos pareigūnus. L.Stankūnaitė pareiškė, esą ją sumušęs 74 metų Vytautas Kedys. Pastarasis tai kategoriškai paneigė.
Žmonės budrūs
Mažametės močiutė Laimutė Kedienė vakar sakė, kad žmonės Klonio gatvėje budrūs visą parą. „Niekas neįsivaizduoja antstolės veiksmų, ji gali atvykti bet kada. Po tų įvykių bijau, kad atvažiuos dar gausesnės policijos pajėgos nei aną penktadienį, išsuks mergaitei rankas ir viskas baigsis“, – neslėpė nerimo L.Kedienė.
Dieną ir naktį budintys žmonės teigė pasirengę bet kokia kainą apginti mažametę. Iš čia visą parą rengiama tiesioginė transliacija į internetą. Klonio gatvėje pastatyta palapinė, atveža malkų, kuriomis žmonės šildosi prie metalinės statinės.
Garliavos drama nepaliko abejingų užsienyje gyvenančių lietuvių. Praėjusį savaitgalį įvairiose pasaulio vietose prie Lietuvos diplomatinių atstovybių surengti piketai protestuojant prieš teismo sprendimą L.Stankūnaitei prievarta grąžinti dukterį. Jie rinkosi Toronte (Kanada), Londone, Dubline, Kopenhagoje ir Lemonte (JAV).
Naujausi komentarai