Trečią karta vykstančios „Europos ŽIV testavimo savaitės“ metu skatinama anonimiškai atlikti greitąjį ŽIV tyrimą, tačiau pastebima problema, jog visuomenėje ŽIV siejamas su paribio žmonėmis.
Gydytoja Raimonda Matulionytė teigia, jog nediagnozuota liga - mirties nuosprendis.
„Laiku diagnozuota liga yra lėtinė, Lietuvoje turime visų klasių vaistų, taip kad liga nėra mirtina. Bet nežinant, jog sergi, tai yra mirtina, po 10-15 metų nuo užsikrėtimo pasibaigia mirtimi“, - spaudos konferencijos metu teigė R.Matulionytė.
Vilniaus priklausomybės ligų centro atstovė Aušra Širvinskienė teigė, jog ŽIV Lietuvoje siejama su narkotinėmis priklausomybėmis.
„Iš tikrųjų atlikta internetinių portalų analizė parodė, jog ŽIV dažniausiai vaizduojamas, kaip liga, su kuria susiduria paribio žmonės, homoseksualai, prostitutės. Mažai dėmesio skiriama geroms praktikoms, šiuolaikiniams gydymo metodams. Žmonės neatlieka tyrimo, nenorėdami būti sutapatinti su paribio grupe. Dar negalime ŽIV pripažinti kaip lėtinę ligą, galinčią paliesti bet kurį visuomenės sluoksnį“, - sakė A.Širvinskienė.
50 proc. asmenų Europoje ŽIV infekcija diagnozuota per vėlai, todėl atitolinama efektyvaus gydymo galimybė.
Išsitirti galima ne tik „Europos ŽIV testavimo savaitės“ metu, kuri vyks lapkričio 20-27 dienomis, bet ir visų metų bėgyje, sveikatos institucijose, „Dermeta“ asociacijoje. Šį šeštadienį gyventojai galės tyrimą atlikti Vilniaus centrinėje universalinėje parduotuvėje nuo 15 valandos.
Tyrimo patikimumas - 99,96 proc., jo metu naudojamas kapiliarinis kraujas, o rezultatas gaunamas per vieną minutę.
Per dvejus metus asociacijos „Demetra“ kuruojamose institucijose šios savaitės metu buvo atlikti 3352 ŽIV tyrimai, iš kurių 19 rezultatų buvo teigiami.
Naujausi komentarai