Daugiabučio statyboms pasipriešinti nepavyko Pereiti į pagrindinį turinį

Daugiabučio statyboms pasipriešinti nepavyko

2010-11-19 23:59
Susirinkimas: į pakoreguoto namo plano pristatymą susirinkę Smėlio gatvės gyventojai neslėpė nusivylimo, kad statybų jiems sustabdyti nepavyko.
Susirinkimas: į pakoreguoto namo plano pristatymą susirinkę Smėlio gatvės gyventojai neslėpė nusivylimo, kad statybų jiems sustabdyti nepavyko. / Gedimino Bartuškos nuotr.

Prieš kaimynystėje planuojamą statyti namą aktyviai protestuojantys Antakalnio Smėlio gatvės gyventojai pasiekė nedaug. Didžiausias laimėjimas – projekte daugiabutis nuo devynių aukštų sumažintas iki septynių.

Namą įsprausti sunku

Vilniaus Antakalnio gyventojai džiaugėsi nedidele žaliąja erdve netoli namų – ten stovėjo nedidelis mokyklos sargo namelis, augo medžiai, buvo galima pasivaikščioti. Sužinoję, kad ši žemė privatizuota ir čia netrukus išdygs devynaukštis namas, žmonės buvo priblokšti. Namo įsprausti beveik nėra kur, be to, šalia esančios J.Lelevelio vidurinės mokyklos moksleiviai bus priversti žiūrėti į naujojo namo sieną, medžiai bus iškirsti, ką jau kalbėti apie ir taip sudėtingų eismo sąlygų pablogėjimą.

Į Vilniaus savivaldybę, Aplinkos ministeriją ir premjerą Andrių Kubilių dėl pablogėsiančių gyvenimo sąlygų raštu kreipęsi gyventojai buvo pasiekę, kad "Vilniaus bakalėjos" užsakymu sklypo detalųjį planą rengusi bendrovė "Eventus PRO" šiuos darbus laikinai sustabdytų ir pažadėtų, jog į visus pagrįstus gyventojų reikalavimus bus atsižvelgta.

Bet šią savaitę į pakoreguoto plano pristatymą susirinkę gyventojai nusivylė – namas vis vien iškils. Didžiausia padaryta nuolaida – jis bus sumažintas iki septynių aukštų, o medžiai vis vien bus iškirsti.

Naujų problemų – apsčiai

Vienas iš labiausiai gyventojams nerimą keliančių klausimų – kaip bus reguliuojamas eismas siauroje Smėlio gatvėje. Dabar rytais tėvams atvežus į mokyklą vaikus susidaro spūstys, dažnos nedidelės avarijos, nepravažiuoja šiukšliavežiai.

Projekto vykdytojai teigia visus šiuos klausimus apsvarstę. "Įvažiavimą į namo teritoriją darysime iš Antakalnio gatvės, o Smėlio gatvė bus tik kaip aptarnaujanti. Prie mokyklos galima padaryti aikštelę, kur būtų galima sustoti automobiliams ir išleisti vaikus", – aiškino planą ruošiantis architektas Vytenis Gerliakas.

Nerimą žmonėms kelia ir pernelyg apkrauti komunaliniai tinklai, dideliam žmonių skaičiui nepritaikyta kanalizacijos sistema. "Ir dabar būna, kad patvinsta visa gatvė, o jei čia prisidės namas su dar daugiau nei šimtu žmonių, išvis nežinia, kas darysis", – susirinkime piktinosi viena iš Smėlio gatvės gyventojų.

Nors teisiškai su naujomis statybomis kovoti sunku, antakalniečiai bandė apeliuoti į statytojų sąžinę. "Juk yra toks architektų garbės, etikos kodeksas. Kur jis realizuojamas šiame projekte?" – klausė gyventoja Dalia Matijkienė.

Pageidauja kompensacijų

Smėlio gatvės gyventojai įsitikinę, kad šalia jų pastačius daugiabutį, sumažės jų būsto vertė, todėl projekto vystytojai, jų nuomone, turėtų ją kompensuoti. "Mums sakydavo, kad gyvename botanikos sode. Dabar gyvensime asfaltuotame šiukšlyne", – piktinosi Robertas Mikalauskas.

Susirinkime dalyvavęs projekto vystytojų advokatas Audrius Kairevičius atkreipė dėmesį, kad kompensacijos gyventojams nesvarstomos aptariant detalųjį planą.

"Jūs sakote, kad sunaikinus parką, esantį planuojamame sklype, sumažės jūsų būsto vertė. Aš sakau, kad tas parkas yra privati nuosavybė. Kaip jūs galite savo būstą parduoti ir planuoti, taip ir to sklypo savininkas", – gyventojams aiškino jis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų