Architektai buvusio „Žalgirio“ stadiono vietoje siūlo įrengti promenadą bei aikštę

 • Teksto dydis:

Antradienį sostinės savivaldybėje pristatyti pasiūlymai viešosioms erdvėms, kurias planuojama įrengti kvartale, plėtojamame buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorijoje.

„Vilniui tai yra labai svarbus projektas, nes maždaug ties ta vieta prasideda naujasis miesto centras, kuris tęsiasi iki pat šiaurinės Žvėryno dalies. Mes į ją žvelgiame kaip į vieną didelę teritoriją ir keliame aukščiausius reikalavimus viešųjų erdvių kokybei. Svarstant dėl šios teritorijos (buvusio stadiono - BNS) tolesnės plėtros, buvo vystytojo įsipareigojimas rengti konkursą ir taip išrinkti geriausius sprendimus. Džiaugiamės, kad tie įsipareigojimai įgyvendinti ir formuojama viena pagrindinių miesto viešųjų erdvių, jai parengti keturi geri pasiūlymai“, - pristatyme sakė Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

„Įgyvendindami šį projektą visuomet vadovausimės principu, kad kviesime architektų komandas teikti pasiūlymus ir juos pristatysime viešai, atrinksime tuos, kurie atrodys geriausiai ir patraukliausiai“, - pristatyme sakė „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Projektinius pasiūlymus pristatė architektų studijos „B17“, „Arches“ ir „Vilniaus planas“ bei tarptautinė kraštovaizdžio architektų kompanija „Martha Schwartz Partners“.

Visos jos siūlė sprendimus, kaip turėtų atrodyti planuojama promenada bei aikštė. Architektų komanda „B17“ pagrindiniu akcentu siūlė didelio juodo šviestuvo skulptūrą, „Vilniaus planas“ pasirinko skulptūriškų gervių motyvą, „Martha Schwartz Partners“ aikštę siūlė dalyti į dvi dalis: vieną privatesnę, kitą - skirtą masiniams renginiams, o vizualinius sprendimus pritaikė pagal buvusį stadioną, „Arches“ idėjoje atspindėtas minimalizmas, daug dėmesio skirta vidiniams judėjimo ryšiams.

Visuose pasiūlymuose buvo sprendžiama, kaip viešosios erdvės atvertų vaizdą į Gedimino pilį bei jos kalną, kaip jos būtų apželdinamos, nes po teritorija suplanuota požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, taip pat visos komandos teritorijoje siūlė fontanus arba vandens baseinus, skirtingus apšvietimo variantus. Kai kurios komandos siūlė aikštę žiemą įveiklinti joje įrengiant čiuožyklą, beveik visos manė, kad teritorijoje turėtų vykti mugės, koncertai, sporto renginiai ir pan.

Konkurso darbus vertins komisija, kurioje bus architektų bendruomenės, Vilniaus miesto savivaldybės ir „Hanner“ atstovai. Geriausiems darbams planuojama skirti pinigines premijas, o jo laimėtoją planuojama paskelbti iki kitos savaitės vidurio.

Skelbta, kad planuojama išrinkti geriausias idėjas ir sprendinius 1,5 ha plotą apimsiančios viešosioms erdvėms. Į jas „Hanner“ planuojama investuoti daugiau nei 2 mln. eurų.

Erdvių įrengimo darbus planuojama pradėti rudenį. Iki 2017 metų pabaigos numatoma įrengti pirmąją pėsčiųjų promenados atkarpą.

Šiuo metu beveik 8 ha ploto buvusio stadiono teritorijoje „Hanner“ stato viešbutį „Courtyard by Marriott“, biurų pastatą, baigė daugiabučių projekto „Pilies apartamentai“ statybas ir planuoja dar vieną daugiabučių kompleksą.

Balandį Vilniaus miesto taryba priėmė rezoliuciją, kurioje nurodoma, kad sostinės valdžiai keičiant miesto bendrąjį planą minėtoje teritorijoje atsisakys numatyto prioritetinio sporto ir pramogų objekto – nacionalinio „Žalgirio“ futbolo stadiono su daugiafunkciu kultūros ir pramogų centru. Bendrajame plane šiame sklype ketinama numatyti plėtrą atsisakant bet kokių privalomų reikalavimų ten numatyti futbolui pritaikytą stadioną.

Šis bendrojo plano pakeitimas yra viena iš susitarimo tarp bendrovės „Hanner“, miesto valdžios ir valstybinę žemę administruojančios Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) dalis.

Vasario pabaigoje NŽT pranešė, kad vykdydama prokurorų nurodymą, pranešė bendrovei „Hanner“ apie ketinimą nutraukti valstybinės žemės sklypo nuomos sutartį. Prokurorų teigimu, sklypai buvo išnuomoti ne aukcione, todėl ši žemė gali būti naudojama tik pagal įteisintą jos paskirtį - stadiono veiklai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių