„Akropolio Vingis“ statybas Vilniuje ketinama pradėti 2023 metais

 • Teksto dydis:

Prekybos ir pramogų centrus Lietuvoje ir Latvijoje valdanti bendrovė „Akropolis Group“ šalia sostinės Vingio parko planuojamo naujo „Akropolio“ statybas ketina pradėti 2023 metais.

Jas ketinama pradėti parengus techninį projektą, gavus naują statybos leidimą ir atrinkus rangovus, pranešė „Akropolis Group“.

„Akropolis Group“ direktorius Manfredas Dargužis sako, kad naująjį „Akropolis Vingis“ įmonė projektavo kaip  daugiafunkcinį kultūros, pramogų, verslo ir prekybos kvartalą.

„Projekto rengimo metu diskutavome su Vilniaus miesto savivaldybe ir sostinės architektūros ir urbanistikos ekspertais. Tikime, kad šis konversijos projektas taps reikšmingu impulsu tiek Vilkpėdei, tiek ir visam Vilniui – buvusi pramoninė teritorija taps gyvybingu miesto kvartalu“, – pranešime teigė M. Dargužis.

Anot bendrovės, buvusioje „Velgos“ gamyklos teritorijoje iškils naujas miesto kvartalas su vidinėmis gatvėmis, 2,5 tūkst. sėdimų arba iki 4,5 tūkst. stovimų vietų koncertų sale, konferencijų centru, 7 biurų korpusu ir  450 ilgalaikei būsto nuomai skirtų  apartamentų, maisto hale, rekreacijos erdvėmis bei 3,5 tūkst. vietų požeminėmis ir 1 tūkst. vietų antžeminėmis automobilių aikštelėmis.

14 hektarų sklype buvę apleisti buvusios gamyklos pastatai jau nugriauti, teritorija išvalyta, pašalintas užterštas gruntas.

Centro teritorijoje bus įrengtos laisvalaikio erdvės po atviru dangumi, daugiau nei 300 metrų ilgio pėsčiųjų alėja nuo Geležinio Vilko gatvės iki Neries upės, taip pat tarp M. K. Čiurlionio gatvės ir „Akropolio“ bus įrengtas parkas su pėsčiųjų ir dviratininkų takeliais, arčiau upės esančių pastatų stogai bus apželdinti žemaūgiais augalais, vidiniai kvartalo kiemeliai bei stogų terasos bus apsodintos augalais.

„Akropolis Group“ savo lėšomis rekonstruos šalia esančią susisiekimo infrastruktūrą: sankryžą tarp Geležinio Vilko, Gerosios Vilties ir M. K. Čiurlionio gatvių pakeis žiedas, po Geležinio Vilko gatve bus nutiesta požeminė pėsčiųjų ir dviratininkų perėja bei vienas iš įvažiavimų į centrą, bus rekonstruota Eigulių gatvės dalis, sutvarkyta dalis M. K. Čiurlionio gatvės prieigų, įrengta 2,5 km naujų dviračių bei pėsčiųjų takų.

2020 metų pradžioje apie planus buvusioje „Velgos“ gamyklos teritorijoje statyti prekybos centrą „Akropolis“ paskelbusi „Akropolis group“ buvo nurodžiusi, kad statybas planuoja pradėti 2020 metų antrąjį pusmetį, o į projektą ketinama investuoti 250 mln. eurų.

Buvusiai „Velgos“ gamyklai šalia Vingio parko priklausiusį sklypą iš valstybės „Akropolis Group“ 2005-2006 metais įsigijo už 11,72 mln. eurų. Tuomet planuota, kad naujas prekybos centras šioje teritorijoje bus pastatytas iki 2015 metų, bet tokius planus sugriovė 2008-2009 metų krizė. Nuo 2014 metų gamyklos teritorija buvo valoma ir rengiama plėtrai.

Pirmasis prekybos centras „Akropolis“ sostinės Ozo gatvėje, greta planuojamo statyti Nacionalinio stadiono, iškilo 2002-aisiais.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių