Valdovų rūmuose – Europos kamerinės muzikos perlai

 • Teksto dydis:

Birželio 27 d. LDK Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje skambės Europos kamerinės muzika. Į nemokamą koncertą kviečia Lietuvos muzikos ir teatro akademija, siūlydama pasiklausyti kamerinių ansamblių iš Austrijos, Šveicarijos, Čekijos ir Lietuvos, kurie praeitą savaitę tobulinosi LMTA surengtoje Europos kamerinės muzikos akademijoje. Skambės Johanneso Brahmso, Roberto Schumanno, Josepho Haydno, Ferenzo Liszto ir kt. autorių kameriniai opusai.

Visą praeitą savaitę LMTA vykusioje Europos kamerinės muzikos akademijoje (ECMA) su jaunaisiais ansambliais dirbo žinomi menininkai ir dėstytojai iš Europos aukštųjų muzikos mokyklų (Vienos muzikos ir atlikėjiškųjų menų universiteto ir kt.): smuikininkas, „Artis–Quartet Vienna“ narys prof. Johannes Meissl (Austrija), pasaulyje koncertuojantys pianistas prof. Avedis Kouyoumdjian (Austrija), altininkas prof. Avri Levitan (Izraelis, Vokietija), LMTA docentas violončelininkas Povilas Jacunskas ir kiti muzikai. Keturi iš aštuonių ansamblių birželio 25 d. surengė pasirodymą LMTA Didžiojoje salėje. Lygiagrečiai vykdant tarptautinį projektą „Musethica“, kurio tikslas – priartinti klasiką socialinę atskirtį patiriančioms bendruomenėms, projekto dalyviai koncertavo pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise ir kitose bendruomenėse.

Šį vakarą Valdovų rūmuose pasirodysiantys keturi ECMA ir „Musethica“ ansambliai atstovaus Lietuvai, Čekijai, Austrijai ir Šveicarijai. Vienas geriausiai žinomų ansamblių – „Trio Bohémo“ iš Čekijos: visai neseniai šis ansamblis tapo IX tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurso nugalėtoju. „Trio Bohémo“ gali pasigirti ir kitų konkursų laurais ir svarbiais apdovanojimais. Be kitų prizų pelnė antrąją vietą Gianni Bergamo konkurse Lugane (Šveicarija), už geriausią Vienos klasicizmo kūrinio interpretaciją 2021 m. pelnė prizą ISA festivalyje Austrijoje, tais pat metais laimėjo pirmąją vietą ir publikos prizą Tarptautiniame J. Brahmso konkurse Austrijoje. Šį sezoną „Trio Bohémo“ debiutavo Vienos „Musikverein“ salėje, surengė rečitalius „Lago Maggiore Musica“ festivalyje (Italija), „Gent Festival van Vlaanderen“ Belgijoje, Prahos pavasario festivalyje Čekijoje ir kitur.

„Duo Cinqordes“ nuotr.

Valdovų rūmuose „Trio Bohémo“ – Jan Vojtek (fortepijonas), Matouš Pěruška (smuikas), Kristina Vocetková (violončelė) – atliks J. Haydno Fortepijoninį trio Nr. 43 C-dur bei F. Liszto Vengriškąją rapsodiją Nr. 9 „Pesto karnavalas“ (originali kompozitoriaus versija).

Taip pat koncerte pasirodys „Trio Chimera“ iš Šveicarijos (Berno aukštoji menų mokykla): Marta Ceretta (fortepijonas), Stefano Raccagni (smuikas) ir Giorgio Lucchini (violončelė). Jie atliks R. Schumanno Fortepijoninį trio Nr. 3 g-moll. O du „Musethica“ programos ansambliai iš Austrijos ir Lietuvos muzikuos su savo mentoriais – kamerinės muzikos atlikėjais, altininku prof. A. Levitanu ir violončelininku doc. Povilu Jacunsku.

J. Brahmso Styginių kvintetą Nr. 1 F-dur su A. Levitanu (altas, Izraelis, Vokietija) parengė „Rubik Quartet“ iš Vienos muzikos ir atlikėjiškųjų menų universiteto: Djanay Tulenova (smuikas), Zarina Imayakova (smuikas), Nic Elias Hughes (altas), Uhr Mrak (violončelė). O Lietuvai atstovaujantis „Duo Cinqordes“ (LMTA) – Erika Ieva Eriksonaitė (smuikas) ir Simonas Laučka (altas) – drauge su savo dėstytoju, violončelininku Povilu Jacunsku atliks Zoltáno Kodály „Intermezzo“ ir George‘o Gershwino Tris preliudus (M. Stegnerio aranžuotė).NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių