„Naujasis Baltijos šokis '16“ kviečia į nemokamus edukacinius renginius

  • Teksto dydis:

Gegužės 3–19 d., Vilniuje karaliaus tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis '16“. Be įspūdingos spektaklių programos bus pristatomi ir edukaciniai renginiai.

 Tai – žymių tarptautinio šiuolaikinio šokio pasaulio asmenybių seminarai, paskaitos, lietuvių choreografų ir trupių prisistatymai, spektaklių aptarimas ir paroda „Judesio diagrama“.

Pažintis su Kanados šokiu

Šiemet festivalyje didžiausias dėmesys skirtas Kanados šokiui – atvyksta net keturios kanadiečių šiuolaikinio šokio trupės, o edukacinėje programoje paskaitas skaitys ir dirbtuves rengs trys garbūs svečiai.

Gegužės 8 d. Menų spaustuvės Stiklinėje salėje apie Kanados šokio politiką ir sistemą pasakos buvęs garsiosios kanadiečių šiuolaikinio šokio trupės „La La La Human Steps“ rinkodaros ir verslo vadybininkas bei Kanados šokio asamblėjos prezidentas, dabar – Šokio namų iniciatyvos Vankuveryje kosteigėjas ir prodiuseris, verslumo skatinimo organizacijos „Eponymous“ vadovas Jimas Smithas. Pastaroji organizacija buvo įkurta siekiant padėti menų, kultūros ir paveldo organizacijoms. Paskaita „Šokis: Kanados scena“ rengiama su Kultūros vadybininkų asociacija ir Kanados menų taryba. Registracija į ją – kristina@artscape.lt.

Viena didžiausių šiųmečio festivalio viešnių – Kanados šiuolaikinio gatvės šokio „RUBBERBANDance“ grupė. Ji į festivalį atveža spektaklį „Empirinis koeficientas“, kurį Lietuvos publika išvys gegužės 7 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Kitą dieną po spektaklio, gegužės 8-ąją, „Low Air“ šokio mokykloje svečiuosis „RUBBERBANDance“ grupės choreografas Victoras Quijada. Su urbanistinio šokio teatru „Low Air“ jis rengs pusantros valandos truksiančias gatvės šokio dirbtuves. Norintiems į jas patekti būtina registruotis info@lowair.lt.

Gegužės 9–11 d. Menų spaustuvės III studijoje vyks trijų valandų Somatinio šokio dirbtuvės. Jas rengs garsus šiuolaikinio šokio choreografas Benoît Lachambre, apdovanotas Monrealio didžiuoju šokio prizu, o prieš dvejus metus už geriausią choreografiją įvertintas Kvebeko menų ir literatūros tarybos. Į šokio pasaulį įsitraukęs nuo 1970-ųjų jis sukūrė improvizacijos ir išsilaisvinimo techniką, dirba su kūno motyvacijos galimybėmis. B. Lachambre dirbtuvės rengiamos su Šiuolaikinio meno centru kaip vienas Eglės Budvytytės parodos „Riedlenčių malda, arba Kakta žemiau širdies“ edukacinės programos renginių. Registracija į dirbtuves – ruta@cac.lt.

Paroda, paskaita ir pokalbiai 

Gegužės 3–19 d. Menų spaustuvėje vyks menininkės, fotografės, daugelio Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatės Svetlanos Baturos paroda „Judesio diagrama“, kurioje ji pristato savo judesio matymo formą. Projektas žiūrovą kviečia išsamiau pažvelgti į šokį, judesį ir jo sudedamąsias dalis: kūno plastiką, struktūrą, nuotaiką. Judesio diagrama atskleidžiama fotografijų serijomis ir specialiai pagamintomis multiplikuojančiomis knygelėmis. Greta eksponuojamos šiuolaikinio šokio ir klasikinio baleto judesių fotografijų serijos įtikinamai atspindi šių šokio rūšių specifiką, žiūrovui leidžia apčiuopti jų panašumus ir skirtumus. Parodos nuotraukose – šiuolaikinio šokio šokėja Gyeong Jin Lee ir klasikinio baleto šokėja Beata Molytė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Navid

Navid portretas
Keep these arctelis coming as they've opened many new doors for me.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių