LMTA kviečia į gyvas elektroninės ir elektroakustinės muzikos sesijas

  • Teksto dydis:

Aprangos kodas – ausinės. Būtent jos yra svarbiausias stiliaus atributas, susiruošus į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pradedamas rengti elektroninės ir elektroakustinės muzikos „live“ sesijas. Iki balandžio 14 d. tv.lmta.lt numatyti penki renginiai, kurie tiesiogiai transliuojami iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Didžiosios salės, Balkono teatro, Erdvinio garso sferos, Centrinių rūmų II aukšto holo bei... Suomijos ir Prancūzijos. 

Šiais laikais realybė itin glaudžiai susijusi su virtualybe. Elektroninės muzikos sferoje ši skirtis yra ypač subtili: ar gyvai menininko prie savo kompiuterio ir kitos garso technikos kuriamas pasirodymas, transliuojamas virtualiai, yra „gyvas“ renginys ar virtualus? Akivaizdu, kad vienu metu ir „gyvas“, ir virtualus. „Live“ sesijos atlikėjams elektroninės muzikos srityje nėra jokia naujovė, naujove tai labiau tapo klausytojams, kurie, užuot dalyvavę gyvai muzikos klube, klausosi muzikos per savo įrenginius. Tad svarbiausiu stiliaus atributu ir aprangos kodo detale tampa ausinės, pageidautina, geros kokybės.

Elektroninės ir elektroakustinės muzikos gerbėjams LMTA siūlo apsiginkluoti šiuo atributu ir išklausyti, pamatyti čia pat kuriamus „live“ pasirodymus. Renginių ciklą kovo 26 d. jau pradėjo elektroninės muzikos duetas „Artfcl“ (Andrius Laucevičius ir Matas Samulionis). O jau netrukus, kovo 31 d., tiesiogiai iš LMTA Didžiosios salės bus transliuojamas koncertas „Synth porn / Memorabilia“, kuriame antrus metus drauge kuriantis duetas Agnès M (Agnė Matulevičiūtė) ir Mellow Yellow Daffodil (Edvinas Kopcevas) pristatys savo dvi vinilines plokšteles. Vadinamojo „synth“ ir „bedroom pop“ žanro kūriniai, susipynę su eksperimentine elektronika ir aštuntojo dešimtmečio sintezatorių garsais, taps kontrapunktu klasikinės rūmų salės scenografijai (vaizdo ir šviesos režisierė – Aneta Bublytė). Renginio pradžia 20 val.

LMTA nuotr.

Balandžio 7 d. iš LMTA Balkono teatro bus transliuojamas gyvas pasirodymas „Vecera: SubPilot“. Tai – jau būrį gerbėjų turinčio LMTA elektroninės muzikos antro kurso studento Pauliaus Večeros kūrinys. Pseudonimu Vecera prisistatantis kūrėjas veiklą pradėjo 2018 m.: pasirodė Didžiojoje Britanijoje „Small Seeds“ klube, festivaliuose „Baller Room“, „Mirga Marga“. 2020 m. surengė koncertus LMTA.TV platformoje, „Kultūros nakties“ programoje, festivalyje „Vasarnamis’20“. Veceros pasirodymo pradžia – 19 val.

Balandžio 9 d. LMTA TV transliuos tarptautinį pasirodymą „Manialog & Opiyo Okach“. Tiesiogiai iš Suomijos ir Prancūzijos, sąveikaudami realiu laiku, pasirodymą kurs Andrew Bentley (elektronika, Suomija), Opiyo Okach (vizualiniai sprendimai, Kenija, Prancūzija) ir Alejandro Olarte (elektronika, Kolumbija, Suomija). Šis koncertas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Helsinkio menų universitetu. Pradžia 19 val.

Gyvų pasirodymų ciklą balandžio 14 d. užbaigs net keturias valandas trunkantis (o tai yra sutrumpinta kūrinio versija) projektas „Anthony Braxton: Sonic Genome“ iš erdviškai itin išraiškingo LMTA Centrinių rūmų antrojo aukšto koridoriaus. Gros Rūta Šeduikytė (vibrafonas), Povilas Jurkša (trombonas), Gediminas Stepanavičius (kontrabosas, trimitas, tuba), Dominykas Snarskis (perkusija), Arnas Mikalkėnas (perkusija, klavišiniai), Liudas Mockūnas (saksofonai), Covarnis (elektronika), Robotic Folk (elektronika) ir Vilniaus elektroninės muzikos ansamblis. Žinoma, atlikėjai muzikuos laikantis atstumų ir visų saugumo reikalavimų. „Anthony Braxton: Sonic Genome“ yra dedikacija žymiam kompozitoriui ir improvizuotojui Anthony Braxtonui: lietuvių muzikai interpretuos ir perkomponuos įvairių A. Braxtono kompozicijų ištraukas. Pasirodymo pradžia – 18 val.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių