Vairuotojai išsigąsta gaisrininkų sirenų Pereiti į pagrindinį turinį

Vairuotojai išsigąsta gaisrininkų sirenų

2006-12-19 09:00

Vairuotojai išsigąsta gaisrininkų sirenų

Jei atliktume vyrų apklausą ir pasidomėtume, kiek iš jų vaikystėje yra svajoję pamėginti vairuoti kokį nors specializuotą automobilį, nustebtume sužinoję, kad daugelis jų ne tik vaikystėje, bet ir dabar norėtų pamėginti vairuoti gaisrinės, greitosios pagalbos mašinas, autobusą ar traukinį.

Klaipėdos miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos operacinio vadovavimo skyriaus viršininkas vidaus tarnybos majoras Kastytis Gedminas papasakojo, ką apie gaisrininko darbą mano patys gaisrininkai.

K.Gedminas savo pašaukimą tapti gaisrininku “surado” prieš 15 metų. Baigęs Vilniaus technikos universitetą, įgijo priešgaisrinės apsaugos specialybę.

K.Gedminas darbą pradėjo eiliniu gaisrininku, kurį laiką darbavosi ir sėkmingai kilo karjeros laiptais, o šiuo metu yra Operacinio vadovavimo skyriaus viršininkas. Ilgametis gaisrininkas papasakojo, kad priklausomai nuo nelaimės pobūdžio į įvykio vietą išvyksta pačios įvairiausios mašinos.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos autoparke rikiuojasi ne tik pagrindinės gaisrinės mašinos, pritaikytos tik gaisrą gesinti, bet ir specializuotas bei pagalbinis transportas. Specializuotos automašinos išsiveža mechanines kopėčias, kai reikia pakilti į 9-ąjį degančio namo aukštą, ar alkūninį gaisro gesinimo putų keltuvą.

Šiose mašinose yra įmontuota siurblinė stotis, kuri gali paduoti iki 110 litrų vandens per sekundę. Tokios gaisrinės mašinos dažniausiai naudojamos rezervuarų bei laivų gesinimams. Yra dar specialios mašinos gesinimo žarnoms vežti, kadangi jos gali būti iki 2 kilometrų ilgio. Tokios mašinos buvo naudojamos ir Smiltynės gesinimo darbams, kad nuo vandens telkinio galima būtų pasiekti tam tikrus tolesnius ugnies židinius.

Sunkiau prieinamose gaisro vietose naudojamos pagalbinės mašinos: savivartis, ekskavatorius, kateris ar keturratis motociklas.

Gaisrinių mašinų ekipažai skuba ne tik gesinti gaisrų, bet dažnai gelbėja ir ištikus kitokioms nelaimėms. Specializuoti automobiliai pasitarnauja, kai reikia likviduoti chemines avarijas, kai vykdomi gelbėjimo darbai po vandeniu ar ant ledo, bei tuomet, kai gesinimo darbai užsitęsia ilgesnį laiką.

Ar vairuotojai teikia pirmenybę skubančiai gaisrinės automašinai?

Dažniausiai taip, tačiau pasitaiko vairuotojų, kurie, klausydamiesi muzikos, negirdi skubančios gaisrinės mašinos. Tada tenka per garsiakalbį pranešti automobilio numerį ir paprašyti vairuotojo pasitraukti dešiniau.

K.Gedminas yra pastebėjęs, kad, įjungus garsinį signalą, vairuotojai sutrinka ir sudaro avarines situacijas, todėl gaisrininkai stengiasi kuo anksčiau ir greičiau įjungti šį signalą.

Gaisrininko darbas turbūt reikalauja specialaus psichologinio pasiruošimo?

- Taip, kadangi šis darbas vyksta ištisą parą visus metus, be to, gelbėjant iš ugnies mokyklas, ligonines, reikia ne tik mokėti gesinti ugnį, bet ir padėti nelaimės ištiktiems žmonėms.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų