– Kokia šio automobilio istorija?
– Šį automobilį esame fiksavę jau dvejose Vilniaus vietose. Ir dabar, kaip matote, jis stovi čia. Savininkas nėra aiškus, todėl mes jį išsivežame. Jei jis atsiras ir norės jį pasiimti, turės kreiptis į savivaldybę ir mes automobilį jam grąžinsime.
– Bet čia nelietuviški numeriai. Gal koks užsienietis atvažiavo ir pastatė. Iš kur žinote, kad jis tiesiog paliktas be priežiūros?
– Na, matote, automobilis stovi jau ilgą laiką. Jam jau yra skirtos kelios baudos už parkingą. Ir jis stovėjo numestas jau ne vienoje miesto vietoje. Tad tikrai turime pakankamą pagrindą teigti, kad šis automobilis yra paliktas kaip neeksploatuojamas.
– Sakėte, kad turite žinių, kas jo savininkas, iš kokios šalies?
– Mes tik spėjame, kad čia jį gali būti palikęs iš Filipinų atvykęs žmogus.
Per mūsų darbo praktiką jau turime apie 20 atvejų, kai automobilį atsiėmė teisėtas savininkas.
– Matome prie lango priklijuotą lapelį, bet nebuvo jokios automobilio šeimininko reakcijos? Kokia tvarka, kas toliau?
– Šis automobilis, kaip minėjau, keliauja po Vilnių. Jo duomenys buvo viešai paskelbti. Jis turėjo būti nuvežtas į saugojimo aikštelę jau seniau, bet kadangi iš tos vietos dingo ir atsirado kitoje, dabar mes jį vežame iš čia.
– Koks likimas laukia pamirštų bešeimininkių automobilių? Kur jis dabar keliaus?
– Tokie automobiliai keliauja į saugomas savivaldybių aikšteles. Ten laikomi metus. Jeigu atsiranda savininkas, mes jam tą automobilį atiduodame. Jei neatsiranda, kreipiamės į teismą, kad automobilis būtų pripažintas bešeimininkiu ir yra sunaikinamas.
– Sakykite, ar dažnai atsiranda savininkas, kai automobilis jau nugabentas į aikštelę?
– Per mūsų darbo praktiką jau turime apie 20 atvejų, kai automobilį atsiėmė teisėtas savininkas.
– Sakykite, pareigūne, nejaugi šeimininkams už tai nėra jokios atsakomybės? Kalbu apie baudas, kažkokį mokestį už tai, kad automobilis buvo laikomas aikštelėje.
– Mes turime teisę iš savininkų teisės aktų nustatyta tvarka išsireikalauti padengti automobilio nuvežimo išlaidas ir už antstolio paslaugas.
– Kokio dydžio tai suma?
– Kažkur apie 175 eurus šiai dienai.
– Ir atvažiavę susimoka?
– Jei nori atsiimti, taip, susimoka.
– O jeigu nenori pasiimti, kas tuomet?
– Tada, kaip sakiau, mes kreipiamės į teismą dėl šio automobilio pripažinimo bešeimininkiu. Tuomet po teismo sprendimo jis perduodamas savivaldybės žinion ir mes jį sunaikiname.
Visas LNK reportažas vaizdo įraše:
– Gerbiamas Vaidai, praeitais metais buvo didžiulė akcija: už senus automobilius Vyriausybė mokėdavo kompensacijas. Ir žmonės priduodavo juos, o už gautus pinigėlius įsigydavo dviračius, elektrinius paspirtukus ir dviračius ar elektromobilius. Buvo masinis tų senų, neeksploatuojamų automobilių atsikratymas. Kiemai, rodos, turėtų būti švaresni, bet kokia reali situacija?
– Išties situacija šiek tiek gerėja. Bet nepaisant to, pranešimų gauname pakankamai daug. Pasirodo, ne visi žmonės pasinaudojo tuo pasiūlymu utilizuoti senas, taršias transporto priemones ir įsigyti kokias nors ekologiškas. Kaip praktika rodo, tų automobilių dar yra nemažai.
– Ką žmonės sako, kai pavyksta susisiekti su savininku ar su kaimynais? Tie automobiliai numetami nebevažiuojantys ar žmogus tiesiog neturi pinigų susimokėti už civilinį automobilio draudimą? Kokia dažniausiai to priežastis?
– Priežasčių yra daug. Negalėčiau išskirti kažkokios vienos. Būna, tarkim, žmogus miršta, tą automobilį paveldi kažkas kitas. Kol paveldėjimo dokumentai tvarkomi, automobilis stovi. Būna, kiti stovi konfiskuoti policijos po tam tikrų pažeidimų. Na, pasitaiko, kad asmuo galbūt neturi pinigų draudimui ar turi kitą automobilį. Kodėl jo tokiu atveju neparduoda, neutilizuoja, na, atsakymų nėra.
– Būna, kad jau pradedate kelt, vežt automobilį ir atbėga savininkas?
– Pasitaiko, visaip būna. Bet tokie atvejai reti, nes mes paliekame iš pradžių įspėjamuosius lapelius. Tas, kuris nori pasirūpinti automobiliu, tikrai tokią galimybę turi.
– Čia gana naujas, gražus automobilis, kurį dabar ruošiatės išgabenti. Nebandys savivaldybė gauti teismo sprendimą jį parduoti?
– Tikėtina, kad šį automobilį anksčiau ar vėliau savininkas atsiims iš mūsų. Na, dažniausiai utilizuojami tokie automobiliai, kurių jau neįmanoma realizuoti.
– Šis automobilis buvo paliktas gatvėje, kaip ir netrukdė eismui… Kokių būna situacijų?
– Nebūtinai automobilis turi trukdyti eismui, kad mes jį išsivežtume. Teisės aktų nustatyta tvarka yra draudžiama laikyti automobilius bendro naudojimo vietose neeksploatuojamus arba netinkamus eksploatuoti. Mes todėl ir išsivežame tokią transporto priemonę.
– Gal automobilio savininkui pigiau susimokėti už jo laikymą aikštelėje nei už parkavimą?
– Na, čia kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas. Tik svarbu nepamiršti, kad čia yra administracinis nusižengimas.
Naujausi komentarai