Verslo planas ir „Uno“ finansavimas – puikus startinis paketas pradedančiam verslui

  • Teksto dydis:

Nėra nepalankaus laiko verslo startui, kai turite gerai apgalvotą verslo planą. Paradoksalu, tačiau nenuspėjamas pandemijos laikotarpis gali būti kaip tik puiki proga pakeisti savo veiklą ir imtis seniai brandintos ar kaip tik – spontaniškai kilusios verslo idėjos. Dabar, stabtelėjus nuo įprasto lėkimo, yra puikus metas sutelkti dėmesį į drąsius ilgalaikius projektus, kuriems vis pristigdavo laiko. Detalaus, išsamaus ir gerai apgalvoto verslo plano parengimas gali tapti geriausia investicija į sklandžią verslo pradžią, po kurio galėtų sekti finansavimo aptarimas su Uno.lt specialistais.

Rengiant verslo planą išgryninama verslo idėja, jos privalumai ir trūkumai, siūlomo produkto paklausa rinkoje. Nors kuriant verslą labiausiai norisi galvoti apie prognozuojamą apyvartą ir pelną, tačiau vienodai svarbu įvertinti, kokių investicijų prireiks ir kokie finansavimo šaltiniai jas užtikrins. Dėmesingai parengtas verslo planas leis tiksliau įvertinti, ar prireiks verslo paskolos startuojant arba užsitikrinant pakankamą apyvartinių lėšų kiekį.

Nesvarbu, kurioje srityje planuojate vystyti savo veiklą, verslo plano struktūra vystoma siekiant atsakyti į šiuos klausimus: koks produktas bus siūlomas klientams? Kokia yra verslo vystymo vizija? Kaip bus siekiama verslo sėkmės?

Žinoma, visų pirma derėtų nuodugniai apgalvoti savo produkto ar paslaugos paklausą, o taip pat ir jos pranašumus bei trūkumus, lyginant su analogiškomis konkurentų paslaugomis ar produktais. Rinkos ir konkurencinės aplinkos analizė leis dar verslo pradžioje apsibrėžti, kas yra jūsų tikslinis klientas, kokie jo poreikiai ir vertybės. Tai itin svarbu tiek tobulinant produktą, tiek planuojant, kaip jūsų tikslinę auditoriją pasieks informacija apie jūsų veiklą.

Naivu būtų tikėtis numatyti visus iššūkius, kuriuos teks įveikti kuriant ir plėtojant savo verslą, kaip tik todėl verta turėti aiškią verslo viziją bent penkių metų laikotarpiui. Žinodami, kur link judate bei kokių tikslų siekiate, nepamesite veiklos krypties ir ryžto judėti į priekį.

Rengiant verslo planą nepaprastai svarbus etapas yra ir finansinių lygčių sprendimai. Ne paslaptis, kad net ir pati geriausia verslo idėja liks tik neišsipildžiusia svajone be reikiamo finansavimo. Spręsdami, kiek lėšų prireiks verslo startui, suskaičiuokite ne tik kiek prireiks lėšų kuriant ir realizuojant savo produktą arba paslaugą. Kaip tik šiuo verslo plano rengimo etapu verta nuspręsti, ar teks nuomotis patalpas, ar ketinate įdarbinti kitus asmenis, kiek išlaidų prireiks transportui, kokį biudžetą skirsite viešinimui ir marketingo sprendimams ir panašiai. Tik detaliai apskaičiavus prognozuojamas išlaidas bei produkto savikainą, galima pereiti prie kur kas malonesnės dalies – pelno prognozių. Prognozuojamo pelno eilutė svarbi ne tik pradedančiajam verslininkui, tačiau ir bankui, jei planuojate kreiptis dėl verslo paskolos.

Skyrus pakankamai laiko verslo plano nugludinimui, bus kur kas paprasčiau įvertinti, kiek lėšų prireiks sėkmingam startui. Verta prisiminti, kad vargu ar įmanoma iš anksto labai tiksliai numatyti visas reikalingas išlaidas, todėl apdairu turėti tam tikrą lėšų rezervą. Žengiant pirmuosius žingsnius link savo idėjos įgyvendinimo apdairu verslo finansavimo klausimais pasikonsultuoti su specialistais, kurie padės įvertinti galimas rizikas ir patars dėl jūsų verslo modeliui palankiausių paskolos sąlygų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių