Susitarimą pasiekusi „Hanner“ perima 98 proc. „Venetus Capital“, kuri yra valdoma fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ ir kuriai priklauso nacionalinio stadiono koncesininkė „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“, akcijų.
„Matome, kad jau yra susitarta dėl „Vilniaus daugiafunkcį kompleksą“ kontroliuojančio akcininko pasikeitimo. Šiandien dieną iš mūsų yra prašoma nuolaidų ir siūloma prisiimti nuostolius, kurie atsirado dėl to, kad projektą kontroliuojantis akcininkas nevykdė savo įsipareigojimų“, – Eltai teigė A. Dagelis.
Anksčiau „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis teigė, jog derybos su „Cloud architektais“ yra ypač sudėtingos, nes, jo manymu, projektuotojai kelia nepagrįstai aukštus reikalavimus.
Pasak A. Dagelio, nuostoliai atsirado dėl nacionalinio stadiono projekto stabdymo neapibrėžtais terminais.
„Ankstesni projekto koncesininkai mums pranešė, kad projektas stabdomas tik trumpam, dėl to žmonės, kurie prie jo dirbo, nebuvo atleisti, iš to susidarė darbo užmokesčio kaštai. Pagal sutartį „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ tokias išlaidas turi padengti, nes stabdymas buvo jų iniciatyva“, – „Cloud architektų“ poziciją argumentavo įmonės direktorius.
„Mes už tuos nuostolius nesame atsakingi, todėl nesutinkame jų dengti. Dėl to derybos ir yra nelengvos, nes niekam nėra malonu dengti nuostolius. Tačiau mes taip pat nesame už juos atsakingi, kad turėtume juos prisiimti sau“, – tikino A. Dagelis.
Pasak jo, bendravimas tarp projektuotojų ir „Vilniaus daugiafunkcio centro“ sustojo praėjusių metų vasarą, todėl „Cloud architektai“ kreipėsi į sostinės apygardos teismą su virš 1 mln. eurų siekiančiu ieškiniu, šiai iš „Vilniaus daugiafunkcio komplekso“ esą beveik metus negaunant mokėjimų už atliktus darbus.
Į teismą bendrovė kreipėsi siekdama prisiteisti pagal sutartį numatytus koncesininkės įsiskolinimus už atliktus darbus, palūkanas nuo skolos, išlaidų kompensacijas dėl darbų sustabdymo ir netesybas.
„Cloud architektai“ vadovo teigimu, nacionalinio stadiono koncesininkė šiuo metu jau yra pervedusi dalį šių skolų, tačiau liko sumokėti delspinigius, palūkanas, nuostolius ir kompensuoti teisines išlaidas.
Praėjusią savaitę „Hanner“ susitarė pasirašyti rangovų sutartis su statybų bendrovėmis „Naresta“ bei „Kalvasta statyba“, kiek anksčiau buvo užbaigtas nacionalinio stadiono koncesijos sandoris tarp projektą perimančios „Hanner“ ir investicijų įmonės „Baltcap“.
Gegužės pabaigoje Europos Komisija (EK) pateikė išvadą dėl Vilniaus Nacionalinio stadiono projekto Lietuvai.
Tuomet A. Avulis teigė, kad stadiono statybos gali trukti maždaug 30 mėnesių, o Vilniaus meras V. Benkunskas sakė, kad stadionas galėtų būti užbaigtas ir greičiau – per mažiau nei dvejus metus.
2022-aisiais EK patvirtinus 155 mln. eurų vertės projektui skirtą valstybės pagalbos schemą, iš naujo Komisijos patvirtinimą reikėjo gauti po to, kai buvo pakeista koncesijos sutartis ir indeksuota projekto kaina.
Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro 18 tūkst. vietų nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.
Naujausi komentarai