Tačiau jo pokyčiai neesminiai – bendrovė atsižvelgė į teismo pastabas ir pateikė nenuasmenintus kreditorių ir debitorių sąrašus, įvardijo hipotekinius kreditorius, pridėjo antru etapu dengiamus finansinius reikalavimus.
Įmonės vadovas Mindaugas Sologubas pranešime sako, kad pakeitimai yra techniniai, nekeičiantys anksčiau parengto plano esmės nei tikslų, nei priemonių, nei galiojimo termino.
„Su kitomis Kauno apygardos teismo pastabomis bendrovė nesutiko (...) „Snaigė“ nuomone, toks apygardos teismo sprendimas atstovauja tik vieno – pagrindinio hipotekinio kreditoriaus interesams ir ignoruoja kitus nehipotekinius kreditorius, kurių dauguma palaiko bendrovės restruktūrizavimo planą“, – pranešime teigia M. Sologubas.
Planą su pakeitimais penktadienį patvirtino įmonės akcininkai. Jie taip pat patvirtino „Snaigės“ 2022 metų finansinius rezultatus: įmonė patyrė 5,212 mln. eurų nuostolių – 2,6 karto daugiau nei 2021 metais, jos apyvarta mažėjo 1,5 karto iki 21 mln. eurų.
Dividendų įmonė akcininkams šiemet nemokės.
Balandžio 4 dieną Kauno apygardos teismas įmonės restruktūrizavimo plano nepatvirtino, nes jam nepritarė dalis kreditorių – Lietuvos skolų valdymo bendrovės „Easy Debt Service“ kontroliuojamos įmonės „EDS Invest“ ir „EDS Invest 3“ bei „Sodra“. Šį sprendimą bendrovė apskundė.
Pasak bendrovės vadovo, plano nepatvirtinus bendrovė gali būti uždaryta. M. Sologubas dėl to kreipėsi pagalbos į valdžią, o Seimo Ekonomikos komitetas trečiadienį žadėjo vertinti įmonės situaciją.
Anot M. Sologubo, bendrovės įsigijimu įsigijimu domisi ne vienas Europos buitinės ir kitos technikos gamintojai, o susidomėjusius pirkėjus gali atbaidyti faktas, jog restruktūrizacijos planas nepatvirtintas.
Kipro investicinė įmonė „Sekenora Holdings Limited“ yra pagrindinė „Snaigės“ akcijų valdytoja. „Snaigės“ grupei priklauso antrinės įmonės „Snaigė Ukraina“ ir „Almecha“.
Naujausi komentarai