Smunka „Klaipėdos naftos“ pelnas

  • Teksto dydis:

Naftos produktų krovos bendrovės ir suskystintų gamtinių dujų terminalo operatorės "Klaipėdos nafta" grynasis pelnas per devynis šių metų mėnesius buvo 11,36 mln. eurų – 7,8 proc. mažiau nei pernai tuo pat metu, kai jis siekė 12,318 mln. eurų.

Bendrovės pajamos šių metų sausį–rugsėjį buvo 75,756 mln. eurų – 4,7 proc. mažiau nei per devynis 2017-ųjų mėnesius (79,498 mln. eurų), teigiama "Klaipėdos naftos" trijų ketvirčių veiklos ataskaitoje.

"Klaipėdos naftos" devynių mėnesių pelnas prieš mokesčius, palūkanas, amortizaciją ir nusidėvėjimą (EBITDA) sumažėjo 6,3 proc. iki 22,4 mln. eurų, EBITDA marža sumenko 0,5 proc. iki 29,6 proc.

Pasak "Klaipėdos naftos" generalinio direktoriaus Mindaugo Jusiaus, bendrovės finansiniams rezultatams daugiausia įtakos turėjo sumenkusi naftos produktų krovos apyvarta.

"Metų pradžioje pagrindiniai mūsų klientai atvežė daugiau krovinių, nei planavo, reikšmingai viršydami savo įsipareigojimus, tad trečiąjį ketvirtį jų poreikis eksportuoti naftos produktus per jūrą buvo mažesnis. Įtakos turėjo ir kasmetinės Baltarusijos derybos su Rusija dėl dujų, kurios apima susitarimus ir dėl naftos, naftos produktų, o tai lėmė sumažėjusius tranzitinių krovinių srautus", – pranešime spaudai sakė M.Jusius.

Anot jo, trečiąjį ketvirtį šiek tiek mažesnė buvo ir "Orlen Lietuvos" dyzelino krova, nes, Lenkijoje atsiradus didesnei dyzelino paklausai, bendrovė daugiau produkcijos nukreipė į šios šalies rinką.

M.Jusiaus teigimu, naftos produktų krovos verslas yra gana cikliškas, todėl rezultatams įtakos turi ir sezoniškumas.

"Įprastai naftos terminale sulaukiame daugiau krovinių atšalus orams, todėl planuojame didesnę krovą paskutinįjį metų ketvirtį", – tvirtino M.Jusius.

Bendrovės naftos terminalų Klaipėdoje ir Subačiuje krova šiemet sumenko 3,8 proc. iki 5,03 mln. tonų, o tik trečiąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2017-ųjų laikotarpiu, – 26,5 proc. iki 1,44 mln. tonų.

Klaipėdos ir Subačiaus naftos terminalų pardavimo pajamos per devynis mėnesius smuktelėjo 2,2 proc. iki 27,2 mln. eurų.

SGD išdujinimas ir perkrova per devynis mėnesius smuko 33,9 proc. iki 7,05 megavatvalandžių (MWh), o trečiąjį ketvirtį – 2,2 karto iki 2,58 MWh.

Anot "Klaipėdos naftos", SGD terminalų veiklos apimtis buvo mažesnė dėl terminalo naudotojų užsakytų mažesnių pajėgumų. SGD terminalų pajamos šiemet sumenko 6,2 proc. iki 48,51 mln. eurų.

Trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2017-ųjų laikotarpiu, "Klaipėdos naftos" pardavimo pajamos sumažėjo 15,2 proc. iki 23,017 mln. eurų, grynasis pelnas smuko 4,3 karto iki 1,15 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

To Romas

To Romas portretas
Jūsų įmonė irgi užsiima naftos produktų krova, turi didžiulį terminalą? Šiaip juk nesunku pasižiūrėti, jog KN 2010 m. pajamos buvo 124,5 mln. LTL, o grynas pelnas 26,6 mln. LTL, tai GP marža 21,3% ir tai yra 100 proc. iš naftos produktų krovos :) Juo labiau KN moka dideles algas, nuolat investuoja :) Faktas, kad SGD muša visus rodiklius velniop :)

Romas

Romas portretas
Lyginu su mūsų įmone, kur pelningumas nuo pajamų apie 5 proc. Jeigu mokėtume darbuotojams minimumą, neįnvestuotume į įrangą,darbo sąlygas, nemokėtume už darbuotojus draudimą, tuomet ir pas mus būtų apie 20 proc.

To Romas

To Romas portretas
Lyginant su kuo pelningumas didelis, Romai? Šiaip tokio tipo gamybinių įmonių pelningumas, turi būti ne mažesnis kaip 20 proc., kadangi reikia atgroti IT amortizacines sąnaudas (kurios kasmet gamybinei įmonei yra būtinos ir yra labai didelės). Kadangi įmonės yra 2 veiklos: naftos produktų krova ir SGD, tai reiktų atskirti pardavimus ir sąnaudas, nesunkiai pamatysime, kad SGD neša nuostolį :) Viską iliustruoja paskutinis ketvirtis, kai GP krito 4x :) dėka niekam nereikalingų brangių SGD :)
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių