- Lukas Juozapaitis, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo Ekonomikos komitetas pritarė naujai Pašto įstatymo redakcijai, kuria siūloma atnaujinti universaliųjų pašto paslaugų (UPP) reguliavimą bei gerinti kitų pašto paslaugų kokybę, pavyzdžiui, leisti registruotas siuntas atsiimti ne tik asmeniškai, bet ir paštomate.
Susisiekimo ministerija siūlo pritaikyti dabartinę teisinę bazę moderniai pašto rinkai, šiai pereinant nuo popierinės korespondencijos prie elektroninių paslaugų bei keičiantis vartotojų įpročiams.
Projektui komiteto nariai pritarė bendru sutarimu.
Ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės vyresnioji patarėja pašto klausimais Eglė Sikorskaitė-Narkun sakė, kad nauja įstatymo redakcija parengta norint tenkinti vartotojų ir tiekėjų interesus, efektyvinti pašto rinkos reguliavimą.
„Pritarus projektui būtų užtikrintas UPP teikimo tvarumas, jos veikla teikėjui sudarytų sąlygas padengti pagrįstas sąnaudas, uždirbti pagrįstą pelną ir padengti pagrįstą veiklos nuostolį kompleksiškai vertinant visą UPP veiklą“, – trečiadienį komiteto posėdyje sakė E. Sikorskaitė-Narkun.
Anot jos, pakeitimus priėmus būtų patikslintos sektoriaus veiklą reguliuojančių institucijų funkcijos, sankcijų tvarka.
Siūloma, kad registruotą siuntą gyventojai galėtų atsiimti paštomate arba kitais patogesniais būdais patvirtinant, jog siunta buvo įteikta – šiuo metu tokią siuntą galima atsiimti tik asmeniškai ir patvirtinus parašu.
Jei trūks mobiliųjų paštininkų ar dėl kitokių priežasčių, ar Lietuvos paštas skaičiuos savo kaštus, gali būti taip, kad į tolimesnes kaimiškas vietoves regioniniai laikraščiai tiesiog nebus nešami.
Priėmus pakeitimus į įstatymą būtų įtraukta nauja paštomato sąvoka. Pasak ministerijos tai praplėstų pašto paslaugų galimybes.
Susisiekimo ministras Marius Skuodis yra sakęs, kad Pašto įstatymas nebuvo peržiūrėtas daugiau nei dešimtmetį.
Ekonomikos komitetas trečiadienį, be to, nepritarė Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos siūlymui į UPP sąrašą įtraukti spaudos prenumeratos pardavimą ir pristatymą. Pasak asociacijos valdybos pirmininko Alvydo Balčiūno, tai leistų efektyvinti pašto paslaugas.
„Prenumeratos pristatymas visuomenei yra labai svarbi ir jautri paslauga. Turi būti labai kruopščiai skaičiuojama ir taikoma kaina, kad būtų ji visiems prieinama“, – komiteto posėdyje sakė A. Balčiūnas.
Asociacijos direktorė Rasa Navickienė pabrėžė, kad UPP reiktų papildyti prenumeratos paslaugomis, nes pagal siūlomą įstatymo redakciją Lietuvos paštas nebeprivalėtų spaudos pristatyti per nustatytą laiką.
„Jei trūks mobiliųjų paštininkų ar dėl kitokių priežasčių, ar Lietuvos paštas skaičiuos savo kaštus, gali būti taip, kad į tolimesnes kaimiškas vietoves regioniniai laikraščiai tiesiog nebus nešami (...) arba nešami nekokybiškai“, – sakė R. Navickienė.
Tuo metu pašto rinką reguliuojančios Ryšių reguliavimo tarybos narys Darius Kuliešius tikino, jog įstatyme ir dabar nėra labai konkrečių prenumeratos pristatymo terminų.
„Tai, kas galiojo iki šiol Pašto įstatyme, lieka galioti ir toliau pateiktame projekte. Ne visai tiksli informacija, kad tų parametrų nelieka projekte“, – sakė D. Kuliešius.
Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė aiškino, kad prenumeratos pristatymo terminai privalės būti nustatyti poįstatyminiuose teisės aktuose.
Jei Seimas naują Pašto įstatymo redakciją priimtų, ji įsigaliotų nuo 2025 metų.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Paukštys prabilo apie pilkojo kardinolo susitikimus: mozaika tampa žymiai aiškesnė77
Sulaukus įtarimų, esą šalyse agresorėse vis dar prekiaujama „Teltonikos“ produkcija, įmonių grupės savininkas Arvydas Paukštys tikina – nuo 2022 m. balandžio jo verslas Rusijoje jokios veiklos nevykdo. Be to, verslininka...
-
Paskelbė, kuriuose prekybos tinkluose apsipirkti pigiausia16
Pirmąjį šių metų mėnesį dažno vartojimo prekių krepšelis yra pigiausias prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėse, o brangiausias – „Rimi“, rodo slapto pirkėjo ir rinkos tyrimų bendrovės „SeeNext“ t...
-
Į skandalus įklimpęs fondas viešai paskelbė rezultatus15
Investicijų bendrovės „BaltCap“ fondas BaltCap Infrastructure Fund“, iš kurio įmonių buvęs fondo partneris Šarūnas Stepukonis, įtariama, pasisavino apie 40 mln. eurų, 2023 metais patyrė 12,2 mln. eurų grynojo nuostolio...
-
Galutinis sprendimas: „Minijos nafta“ neturi teisės išgauti naftos Kintuose1
Aplinkos ministerija teisėtai neleido Lietuvos ir Danijos įmonei „Minijos nafta“ be konkurso išgauti naftą Šilutės rajone, Kintuose, galutinai nusprendė teismas. ...
-
Pabaigtas „Vičiūnų grupės“ įmonių restruktūrizavimo procesas6
„Vičiūnų grupės“ savininkų Kauno mero Visvaldo Matijošaičio ir jo verslo partnerio Liudo Skieriaus netiesiogiai valdoma turto valdymo bendrovė „GG Holding“ restruktūrizacijos proceso metu buvo prijungta prie žemės ūkio...
-
Skrydis į niekur: tūkstantis savanorių testuoja naująjį Vilniaus oro uosto terminalą
Vilniaus oro uoste vyksta naujojo išvykimo terminalo masinis testavimas, kuriame dalyvauja daugiau kaip 1 tūkst. savanorių. ...
-
Teismo verdiktas: Susisiekimo ministerijai teks mokėti didžiulę baudą3
Konkurencijos tarybos Susisiekimo ministerijai 2023 metais skirta 40,53 tūkst. eurų bauda dėl apribotos prieigos prie viešosios geležinkelių infrastruktūros ir konkurencijos buvo pagrįsta, nutarė Regionų administracinis teismas. ...
-
Žiniasklaida: baltarusiškas trąšas gabenusi bendrovė pradėjo arbitražo bylą prieš Lietuvą5
Lietuvos piliečiui Igoriui Udovickiui per tarpininkus priklausanti įmonė „Hasenberg“ pradėjo tarptautinį arbitražą prieš Lietuvą. Tai portalui lrt.lt patvirtino Susisiekimo ministerija. LRT duomenimis, bendrovė siekia prisiteisti 15...
-
Po finansinių įstaigų skandalų LB akiratyje – ne tik komerciniai bankai: pranešė, ką tikrins
Lietuvos bankas (LB) šiais metais ketina atlikti iki 30 jo prižiūrimų finansų įstaigų patikrinimų. ...
-
„LTG Cargo“ atskleidė, ką darys su rusiško žymėjimo vagonais
Siekdama galutinai desinchronizuoti Lietuvos geležinkelių sistemą nuo Rusijos, valstybės grupės „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) krovinių pervežimo bendrovė „LTG Cargo“ iki 2026 m. ketina visus aktyviai naudojamus vagonus perregi...