Prekybos sektoriuje populiariausiu darbdaviu vėl išrinkta „Maxima“

 • Teksto dydis:

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kasmetiniuose „TOP Darbdavio“ rinkimuose, kuriuos organizuoja „CV-Online“, antrus metus iš eilės pelno pripažinimą kaip daugiausiai darbuotojų susidomėjimo sulaukianti Lietuvos prekybos įmonė. Taip pat „Maxima“ pakilo į ketvirtą vietą bendrame labiausiai darbuotojus dominančių šalies darbdavių reitinge.

„Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė sakė, kad pelnytas „TOP Darbdavio“ įvertinimas yra kryptingo darbo sąlygų gerinimo rezultatas.

„Mums svarbu, kad kiekvienas darbuotojas jaustųsi saugus tiek finansiškai, tiek ir emociškai. Neslopstant COVID-19 pandemijai, pagrindinis prioritetas yra kolegų sveikata ir saugi darbo aplinka. Stengiamės sudaryti kuo geresnes uždarbio, motyvavimo ir karjeros galimybes. Džiaugiamės, kad visa tai įvertina ne tik esami, bet ir potencialūs darbuotojai, kurie ieškodami darbo prioritetą skiria būtent mūsų prekybos tinklui“, – pažymėjo ji.

Mums svarbu, kad kiekvienas darbuotojas jaustųsi saugus tiek finansiškai, tiek ir emociškai.

Vieno didžiausių darbo skelbimų paieškos portalų šalyje „CV-Online“ kasmet rengiamuose „TOP Darbdavio“ rinkimuose į geriausiųjų 50-uką pateko septynios šalyje veikiančios prekybos įmonės. Vienintelis prekybos tinklas „Maxima“ iš jų pasiekė daugiausiai dėmesio sulaukusių šalies darbdavių dešimtuką.

Kartu su apdovanojimu „Maximai“ įteiktas „TOP Darbdavio“ ženkliukas – įrodymas, kad prekybos tinklas yra tarp darbdavių, kuriems 2021 m. ieškantys darbo teikė pirmenybę.

Darbuotojai vertina stabilumą

„CV-Online“ marketingo vadovė Rita Karavaitienė teigė, kad per pandemiją darbuotojams itin svarbiu kriterijumi renkantis darbovietę tapo įmonės stabilumas. „Jiems svarbu tiek finansinis bendrovės stabilumas, tiek užtikrinimas, kad, jeigu prasidėtų dar vienas karantinas, darbuotojai turėtų darbo, jiems nebūtų bloginamos darbo sąlygos, būtų visapusiškai pasirūpinta saugumu darbo vietoje. Stabilumas tampa kone pagrindiniu rodikliu per pandemiją“, – akcentavo ji.

Darbą besirenkantys žmonės dėmesį kreipia ne tik į darbo pobūdį ar atlyginimą, bet vertina ir karjeros galimybes, motyvacinę sistemą bei skatinimo priemones įmonėje, taip pat jos įvaizdį ir žinomumą.

Didžiausias šalies darbdavys „Maxima“ šiemet rinkimuose pakilo iš penktosios į ketvirtą vietą. „CV-Online“ marketingo vadovė teigia, kad augantį darbuotojų susidomėjimą šiuo prekybos tinklu 2021 m. lėmė kelios priežastys.

„Visų pirma, „Maxima“ darbo pasiūlymus teikė visoje Lietuvoje – t. y., pasiekė didelę ir labai plačią auditoriją. Bendrovė taip pat per metus įvykdė nemažai vidinių pokyčių – tiek atlyginimo, tiek darbo sąlygų atžvilgiu. Be to, įmonė vykdo kampanijas, kurios prisideda prie darbdavio įvaizdžio gerinimo. Jo nesuformuosi per vieną dieną, o ilgalaikis „Maximos“ darbas šia kryptimi ir duoda tų rezultatų, kuriuos parodė „TOP Darbdavio“ rinkimai“, – pabrėžė R. Karavaitienė.

Ji pastebėjo, kad darbuotojų susidomėjimas prekybos sektoriaus įmonėmis auga. „Pandemija padiktavo pokyčius – šioje srityje keičiasi darbo pobūdis, kliento aptarnavimas. O ir pačios prekybos įmonės supranta, kad norint pritraukti darbuotojų reikia kelti algas. Dėl konkurencinės kovos prekybos srityje atlyginimai gerokai ūgtelėjo per pastaruosius metus“, – atkreipia dėmesį R. Karavaitienė.

Didėja algos, premijų fondas išaugęs iki 18 mln. eurų

„Maximoje“ vidutinis darbo užmokestis praėjusiais metais didėjo dešimtadaliu, šiemet augimas ir toliau tęsiasi – darbuotojams atlygis vidutiniškai augs dvylika procentų. Kitaip tariant, žmogus šiemet gaus vienu mėnesiniu atlyginimu daugiau negu pernai.

Nuo metų pradžios bazinės algos yra padidintos daugiau nei 10 tūkst. darbuotojų, o spartesnį jų augimą šįmet pajus mažesnių Lietuvos miestų ir miestelių darbuotojai. Šiemet „Maximos“ darbo užmokesčio fondas papildomai didinamas beveik 13 mln. eurų.

„Absoliučiai daugumai darbuotojų šiemet pakėlėme atlyginimus, ypač dirbantiems regionuose, kur pagal bendrą Lietuvos darbo rinką matomas atotrūkis. Esame didžiausias Lietuvos darbdavys, todėl norime išlaikyti tvarų atlyginimų augimą“, – akcentavo J. Bivainytė.

„Maxima“ praėjusiais metais darbuotojams išmokėjo beveik 18 mln. eurų skatinamųjų premijų, t. y. 26 proc. daugiau nei 2020-aisiais. Šiemet premijų fondas bus panašaus dydžio.

Vidutinė kasmėnesinė skatinamoji premija praėjusiais metais sudarė apie penkiolika proc. darbuotojo darbo užmokesčio. Kas mėnesį vidutiniškai premijuojama daugiau nei 9 tūkst. arba beveik 70 proc. darbuotojų.

„Vertiname savo darbuotojų kasdienį darbą ir stengiamės sudaryti kuo geresnes uždarbio galimybes. Didindami bazinę darbo užmokesčio dalį ir toliau papildomai taikome išplėstas motyvacines atlygio priemones. Tai – ir padėka mūsų komandai už norą siekti kuo geresnių verslo rezultatų, ir paskata nuolatos tobulėti“, – sakė „Maximos“ generalinė direktorė J. Bivainytė.

Rūpinamasi ir fizine, ir emocine sveikata

Tęsiantis pandemijai, „Maxima“ ir toliau itin daug dėmesio skiria darbuotojų saugumui užtikrinti. Rūpindamasi fizine jų sveikata, įmonė visus savo darbuotojus yra apdraudusi papildomu sveikatos draudimu, į kurį praėjusiais metais buvo įtraukta dar daugiau sveikatos priežiūros paslaugų. Šis draudimas leidžia greičiau ir paprasčiau patekti pas medikus tiek valstybinėse, tiek privačiose gydymo įstaigose.

„Maxima“ dar pačioje pandemijos pradžioje viena pirmųjų šalyje visus esamus ir būsimus darbuotojus pradėjo drausti specialiu draudimu nuo COVID-19 ligos – darbuotojams susirgus šia liga ir gydantis ligoninėje, bendrovė savo lėšomis skiria specialią išmoką.

Įmonei svarbu darbuotojų ne tik fizinė, bet ir emocinė sveikata, tad stengiamasi kurti motyvuojančią aplinką, darbuotojai gali nemokamai anonimiškai konsultuotis su profesionaliais psichologais, yra sukurtas platus socialinių naudų paketas bei įvairios išmokos, kurios įtvirtintos Kolektyvinėje sutartyje.

Darbuotojai, jų vaikai iki dvylikos metų bei daugiavaikės šeimos kasmet sulaukia šventinių dovanų Kalėdų ir Velykų progomis. Geriausiai besimokančios darbuotojų atžalos gauna stipendijas ir yra kviečiamos į nemokamas vasaros stovyklas. Taip pat daugiavaikės „Maxima“ darbuotojų šeimos Rugsėjo 1-osios proga gauna dovanų korteles kanceliarinėms prekėms įsigyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kas daugiau vagia

Kas daugiau vagia portretas
is darbuotoju,tas gali ipirkti daugiau "titulu". Ka reiskia vien jau tai,kad top darbdaviu tapo "hegelmann" grupe,puseje ES saliu linksniuojama uz prekyba vergais. Net vilkikai arestuojami "top darbdavio"!

Anonimas

Anonimas portretas
uz DYKA ! prasom !

Gal \\\\\.../////

Gal \\\\\...///// portretas
jau kasininkėms pampersus padovanojo?
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių