Medicinos priemonių gamintojus norima įpareigoti: turės pranešti apie sutrikusius tiekimus?

Medicinos pagalbos priemonių gamintojus norima įpareigoti informuoti apie kompensuojamų prekių tiekimo sutrikimus. Valstybinės ligonių kasos (VLK) teigimu, taip būtų užtikrinama, kad pacientai gautų jiems būtinas prekes.

„Norime, kad kuo anksčiau mus informuotų (apie tiekimo sutrikimus – BNS), kad pacientams nereikėtų lakstyti ir ieškoti, kad įrašytume tuos (tiekėjus – BNS), kurie gali atvežti“– BNS sakė VLK Teisės skyriaus patarėja Rasa Rimkutė.  

Šiuo metu gamintojai neinformuoja apie tiekimo sutrikimus, todėl kartais kompensuojamų prekių vaistinėse nėra arba trūksta.

Sveikatos apsaugos ministro įsakymo projekte nurodoma, kad apie planuojamus tiekimo sutrikimus Valstybinei ligonių kasai reikėtų pranešti ne vėliau kaip per penkias darbo dienas. Taip pat tiekėjas turėtų nurodyti, kada prekių tiekimas būtų atnaujintas – jei per 10 dienų jis nebūtų atnaujintas, gamintojas turėtų prašyti išbraukti tokią prekę iš kompensuojamų medicinos priemonių kainyno, į jį būtų įrašoma kito tiekėjo analogiška prekė.  

Kaip BNS teigė R. Rimkutė, vasarą buvo sutrikęs šlapimo kateterių tiekimas.

„Tai buvo laikinas trumpas sutrikimas. Tą turėjome patys išsiaiškinti, o gamintojas mūsų neinformavo. Tai siekdami, kad kitą kartą informacija ateitų laiku – mus apie tai informuotų tiekėjas, darome tokį pakeitimą“, – teigė VLK atstovė. 

Pasak jos, nauja tvarka galiotų kateterių, tvarsčių, sauskelnių ir kitų medicinos pagalbos priemonių tiekėjams, nes įpareigojimas pranešti apie vaistų tiekimo sutrikimus galioja jau ne vienerius metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių