Lietuvos paštas pripažįsta susidūręs su iššūkiais, tačiau tikina, kad siuntų pristatymas gerėjo

  • Teksto dydis:

Lietuvos paštas pripažįsta praėjusiais metais susidūręs su iššūkiais, pristatant tarptautines siuntas. Visgi šiais metais šios paslaugos rodikliai yra pagerėję, tikina bendrovė, reaguodama į penktadienį Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) jai paskirtą daugiau kaip 184 tūkst. eurų baudą.

„Bendrovė pripažįsta 2022 metais susidūrusi su iššūkiais, užtikrinant aukščiausią tarptautinių siuntų pristatymo kokybę. Šiuo metu Lietuvos paštas įgyvendina tarptautinių siuntų pristatymo paslaugos kokybės gerinimo planą, jau 2023 metais fiksuojami smarkiai pagerėję šios paslaugos teikimo rodikliai“, – teigiama Lietuvos pašto komentare.

Pasak įmonės, šiuo metu ji vykdo 9 iš 11-os universaliųjų pašto paslaugų teikimo kokybinių reikalavimų, kuriuos nustato ir stebi RRT, o tose tarptautinių siuntų pristatymo proceso dalyse, už kurias atsakingas yra tik Lietuvos paštas, šiais metais rodiklius pagerino.

Šiuo metu Lietuvos paštas įgyvendina tarptautinių siuntų pristatymo paslaugos kokybės gerinimo planą, jau 2023 metais fiksuojami smarkiai pagerėję šios paslaugos teikimo rodikliai.

Bendrovė atkreipia dėmesį, kad už tarptautinių siuntų pristatymo greitį atsakomybę prisiima ir kitų šalių pašto operatoriai, kurių darbo kokybės Lietuvos paštas nekontroliuoja.

„Kalbant apie tarptautinių pašto siuntų pristatymą, norime atkreipti dėmesį, kad šių siuntų pristatymo kelias apima ne vieną logistikos grandį bei šalį. Tai reiškia, kad atsakomybę už siuntos greitį prisiima visi logistinės grandinės dalyviai – tarp jų ir kitų šalių pašto operatoriai“, – rašoma išplatintame komentare.

Taip pat Lietuvos paštas pabrėžia, kad trumpesnis tarptautinių siuntų pristatymo terminas, kokio reikalauja RRT, išaugintų šių paslaugų kainą klientams, kurių dauguma yra linkę rinktis pigesnį, bet lėtesnį siuntų pristatymo būdą.

ELTA primena, kad penktadienį RRT Lietuvos paštui paskyrė daugiau kaip 184 tūkst. eurų baudą už teisės aktuose nustatytų kokybės rodiklių neįvykdymą.

RRT duomenimis, pastaruosius kelerius metus nuosekliai prastėja Lietuvos pašto tarptautinių pirmenybinių korespondencijos siuntų, siųstų tarp ES valstybių narių, kokybės rezultatai.

RRT ekspertai nustatė, kad Lietuvos paštas ženkliai atsilieka nuo kitų ES šalių.

Lietuvos siunčiamos pirmenybinės korespondencijos siuntos į ES valstybes nares vidutiniškai keliauja 16 proc. ilgiau nei siunčiamos iš Lenkijos, 43 proc. ilgiau nei siunčiamos iš Estijos ir net 49,5 proc. ilgiau, nei siunčiamos iš Latvijos, penktadienį informavo RRT.

Į kai kurias ES valstybes pirmenybinės korespondencijos siuntos iš Lietuvos keliauja ilgiau nei 10 dienų, pavyzdžiui, į Bulgariją, Čekiją, Daniją, Suomiją, Rumuniją, Ispaniją, o į Kiprą – apie pusę mėnesio, nurodė tarnyba.NAUJAUSI KOMENTARAI

Negi čia sunku

Negi čia sunku portretas
suorganizuot tokios įmonės darbą? Taigi struktūra yra. Lieka tik kruopščiau užsiimt/ palaikyt kontrole ir sustatyt normalius skyriu vadovus

Klpd.

Klpd. portretas
Ne nu jūs nematot kad su Lietuvos paštu daromas vsiškas š.? Taigi nuvaryt - sunaikyt - subankrotint kad pasimtų maitvanagiai ir sulestų likučius iki trupinėlio..O paskui po N metų, kai nebus kam daryt tokį darbą (..o jo reikės..) išlys koks Rokas Masiulis ar Kreivys, ir pasakys kad Valstybė savo sąskaita turi sukurti tokią įmonę iš naujo (..o paskui vėl už dyką atiduoti kokiai privačiai gaujai..:D) Loxotronas sukasi..

Lietuvos pastas

Lietuvos pastas portretas
Galutinai save palaidojo. Be galo dziaugiuos omniva, dpd ir kitom siuntu tarnybom.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių