Elektronikos pardavėjus pribloškė neįprastas klientas

  • Teksto dydis:

Šiuolaikinės technologijos drąsiai skverbiasi į visas gyvenimo sritis. Ne išimtis – ir jojimo sportas. Klaipėdietės Ievos Kristutytės treniruojamą žirgą turbūt galima pavadinti moderniausiu gyvūnu Lietuvoje: jis yra bene pirmasis, aprūpintas skaitmeniniu širdies ritmo matavimo diržu.

Pageidavimas – netikėtas

Žirgo savininkės pageidavimas įsigyti tokį išties specifinį prietaisą nustebino netgi itin patyrusius parduotuvių tinklo „Technorama" konsultantus, tačiau jų pasiūlytasis „Polar" diržas atitiko pirkėjos poreikius. „Ši situacija darsyk akivaizdžiai pademonstravo, jog tautiečiai naujovių nepraleidžia pro akis ir ausis – lietuviai domisi moderniomis technologijomis, siekia jas pritaikyti kasdieniame gyvenime", – sakė parduotuvių tinklo „Technorama" direktorius Vygintas Lekavičius.

Jo teigimu, išmanieji laikrodžiai ir kiti prietaisai, fiksuojantys įvairius žmogaus savijautos parametrus, skaičiuojantys nueitus žingsnius ar nubėgtus kilometrus, jau kurį laiką yra „ant bangos". Daugelis stengiasi gyventi sveikiau, aktyviau bei suvokia, kad specialūs įrenginiai gali padėti siekti geresnių rezultatų, suteikti vertingos informacijos apie fizinę būklę. „Visgi tai, jog gyvūnų mylėtojai Lietuvoje taip pat domisi panašiais prietaisais, mums tapo malonia staigmena", – pažymėjo V. Lekavičius.

Laukia ištvermės jojimas

Savo žirgui Vesantui širdies ritmo matuoklį „Technoramoje" nupirkusi I. Kristutytė pasakojo jodinėjimu susižavėjusi bene prieš šešerius metus. Šiandien žirgai yra klaipėdietės laisvalaikį stipriai užvaldęs hobis. Be to, jauna moteris ir kitiems padeda atrasti bendravimo su nuostabiais gyvūnais bei sėdėjimo balne džiaugsmą.

Pati neseniai įsigijusi jauną arabų žirgą Ieva išsyk žinojo, kad stengsis jį nuosekliai rengti ištvermės jojimui – būtent čia pasireiškia stipriausios šios veislės savybės. Svarbus ištvermės jojimo varžybų aspektas yra tas, jog kelias dešimtis kilometrų nušuoliavusių žirgų pulsas vos per kelias minutes turi vėl tapti normalus.

„Gyvūnas turi būti specialiai paruoštas rimtam fiziniam krūviui – priešingu atveju pasekmės gali būti tragiškos. Ištvermės jojimui treniruojamų žirgų, lygiai taip pat kaip ir profesionalių sportininkų, sveikatos būklę reikia kruopščiai stebėti, sekti pulsą, – tam ir buvo įsigytas širdies ritmo matavimo diržas", – pasakojo žirgo savininkė.

Ieva taip pat atkreipė dėmesį į tai, jog pasitelkus skaitmeninį prietaisą labai įdomu bei naudinga stebėti, kaip gyvūno pulsas kinta priklausomai nuo tuo metu jo patiriamų emocijų, pavyzdžiui, džiaugsmo ar nerimo.

Svajonės – ambicingos

 Jojikė bei instruktorė teigė negirdėjusi, ar Lietuvoje yra daugiau žirgų, „apsiginklavusių" panašiais įrenginiais, tačiau tvirtino, jog užsienyje jie jau kurį laiką naudojami įvairių varžybų, lenktynių metu.  Nors toks širdies ritmo matuoklis mūsų šalyje – gan neįprastas pirkinys, Ievos pažįstami jojimo bendraminčiai itin nenustebo, nes jau spėjo įsitikinti klaipėdietės pastangomis dirbti labai kruopščiai, sistemingai.

Nors klaipėdietės žirgas dar jaunas, Ieva tiki, jog atkakliai dirbant jis turėtų būti gan perspektyvus: „Su Vesantu turime ambicijų dalyvauti europinio lygio varžybose, kur gali tekti įveikti ir 200 kilometrų. Visgi tai dar tolima ateitis – savaime suprantama, pradėti teks išbandant jėgas Lietuvoje. Tikimės iki kito rudens sėkmingai pasiruošti".

Speficinių prekių pasiūla auga

Su šiuolaikinėmis technologijomis susidraugauti ryžtasi ne tik jojimo entuziastai. Parduotuvių tinklas „Technorama" nešykšti dėmesio ir populiariausių naminių gyvūnų mylėtojams. Pastarieji čia jau gali rasti GPS daviklius, kurie padeda tiksliai sužinoti visas savo keturkojo judėjimo trajektorijas. Šis prietaisas vieniems patenkina smalsumą norint išsiaiškinti, kur pramogavo šeimos lepūnėlis katinas, kitiems jis gali padėti greitai surasti pradingusį šuniuką. Su keturkojais į mišką leidęsi medžiotojai taip pat įvertins GPS daviklio privalumus – šeimininkas visad žinos, kur nubėgo skalikas.

Dar viena naujovė – kamerų laikikliai šunims. Nuo šiol savo augintinius galima „apginkluoti" GoPro kameromis ir tarsi išvysti pasaulį jų akimis – matyti, kur keturkojai lakstė, kokius žvėris persekiojo, kokius nuotykius patyrė. „Technoramos" lentynose taip pat galima rasti ir dresavimo įrangos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Žinanti

Žinanti portretas
Būtų gerai, kad svetimų vyrų nevyliotų panelė

deja, ne pirmas

deja, ne pirmas portretas
Deja, ne pirmas. Kaunietė seniai naudoja pulsar pulsometrą savo žirgams, tik kad nepirko technoramoj.

Jurgita

Jurgita  portretas
Kokia tu graži Ievute :).
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių