A. Armonaitė: Vokietijos „Commerzbank“ ketinimai Lietuvoje – rimti

Vieno didžiausių Vokietijos bankų „Commerzbank“ ketinimai Lietuvoje yra „visiškai rimti“, apie juos turėtų informuoti pats bankas artimiausiu metu, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Ji ketvirtadienį Vilniuje buvo susitikusi su banko valdybos atstovais, o penktadienį juos priims prezidentas Gitanas Nausėda.

„Susitikimas buvo labai pozityvus, o apie konkrečius planus Lietuvoje „Commerzbank" informuos pats“, – ketvirtadienį po susitikimo su „Commerzbank“ delegacija BNS sakė A. Armonaitė.

„Apie konkrečius planus Lietuvoje „Commerzbank“ informuos pats, aš jiems ir paliksiu tą teisę. Galiu tik pasakyti, kad natūraliai augant tiesioginėms užsienio investicijoms Lietuvoje ir ypatingai iš Vokietijos, lygiai taip pat Vokietijai esant pagrindine mūsų eksporto rinka (...) natūralu, kad tų finansinių partnerių, bankinių partnerių verslui reikia daugiau“, – pridūrė ji, atsakydama į klausimą, ar bankas turi plėtros planų Lietuvoje.

„Commerzbank“ yra milžiniškas didelis žaidėjas. Tai yra daugiau galimybių didesniems ekonominiams santykiams tarp Vokietijos ir Lietuvos“, – kalbėjo ministrė.

Su banko atstovais plėtros Lietuvoje galimybes aptarusi A. Armonaitė neatskleidė, kokiu formatu jis galėtų veikti Lietuvoje, tačiau teigė, kad „Commerzbank“ ketinimai Lietuvoje yra „visiškai rimti“.

A. Armonaitė teigė su banko atstovais pirmą kartą susitikusi dar praėjusių metų lapkritį, lankydamasi Frankfurte įsikūrusioje banko centrinėje būstinėje, kur pristatė investicijų Lietuvoje galimybes.

„Vokietija yra pagrindinė Lietuvos ekonominė partnerė ir viena iš didžiausių investuotojų. Tad labai džiaugiuosi, kad buvo atsiliepta į tą kvietimą ir įvyko vizitas (Vilniuje – BNS)“, – teigė A. Armonaitė.

„Commerzbank“ savo internetiniame puslapyje skelbia, jog šis pusmetis bankui buvo sėkmingiausias per pastaruosius 15 metų.

Įmonės pelnas pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su 2023 metų pirmuoju pusmečiu, augo 12 proc. iki 1,3 mlrd. eurų. Bendrovės pajamos buvo 2 proc. didesnės ir siekė 5,4 mlrd. eurų (2023-iųjų pirmąjį pusmetį – 5,3 mlrd. eurų).

Be Vokietijos, bankas šiuo metu veikia 46-iose pasaulio šalyse.

Lietuvos vadovai pastaraisiais metais nuolat kviečia šalyje kurtis užsienio bankus, apie galimą naujų bankų rinkos žaidėjų atėjimą nekart yra užsiminę ir Lietuvos banko atstovai.

Portalas „Verslo žinios“ liepos viduryje pranešė apie didžiausio Taivano banko „Bank of Taiwan“ planus įsteigti padalinį Lietuvoje.  Apie tai pranešta salos Finansų priežiūros komisijai patvirtinus banko paraišką steigtis Lietuvoje.

Lietuvos banko vadovas Gediminas Šimkus sausį portalui „15min“ patvirtino BNS anksčiau skelbtą neoficialią informaciją, kad filialą Lietuvoje svarsto įsteigti ir vienas didžiausių Lenkijos bankų „Pekao“.

Anksčiau apie ketinimus pradėti veiklą Lietuvoje, tačiau nesteigiant čia filialo, BNS oficialiai buvo patvirtinęs ir didžiausias Lenkijos bankas PKO.



NAUJAUSI KOMENTARAI

:)))

:))) portretas
tokie rimti kaip ir patys armonautai

lenkų BANKAS :-

lenkų BANKAS :- portretas
arba gerai , albo p..zdec

Taip ir patikejau

Taip ir patikejau  portretas
Galies prisivoge is zmoniu pinigu vel pirkti koki sarvota mersa tipo pinigams pervesti iteisinti Lietuvos VAGYS!!!!!
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių